Держенергоефективності взяло участь у саміті “The Future of Energy EMEA Summit” 0 138

Україні, яка стала на шлях розвитку відновлюваної енергетики, вкрай важливо розвивати партнерство з передовими країнами світу, які вже мають успішні досягнення у цій сфері. Головне, що вони готові йти нам на зустріч та зацікавлені у співпраці. Про це повідомив Валерій Коцюба, в.о. начальника Управління інвестиційної діяльності у відновлюваній енергетиці Держенергоефективності, повернувшись з Лондона (Великобританія), де перебував з робочим візитом 10-11 жовтня.

У рамках візиту представники Держенергоефективності взяли участь у масштабному саміті “The Future of Energy EMEA Summit”, організованому компанією “Bloomberg New Energy Finance”. Цьогоріч саміт відвідало близько тисячі делегатів з 35 країн світу. Серед учасників – керівники інвестиційних консорціумів та провідних компаній у сфері відновлюваної енергетики, експерти. На саміті розглядали питання розвитку енергетичного ринку, у тому числі використання відновлюваних джерел енергії.

У ході роботи саміту Валерій Коцюба провів низку ділових зустрічей з представниками як міжнародних компаній, так і іноземних урядів, зокрема, з Міністром енергетики Норвегії Тордом Ліеном. У ході перемовин обговорювалися перспективи розширення міжурядової співпраці, обмін досвідом, залучення норвезьких компаній та інвестицій на ринок відновлюваної енергетики в Україні.

«Норвегія є світовим лідером за обсягом використання відновлюваних джерел енергії. Країна навіть експортує 7%-9% відновлюваної енергії в європейські країни щорічно. Це означає, що вони виробляють на десять терават годин більше відновлюваної енергії, ніж використовують. Тому досвід цієї країни для нас надзвичайно цінний», – наголосив у ході зустрічі Валерій Коцюба та поінформував пана Торда Ліена про стан розвитку відновлюваної енергетики в Україні, удосконалення законодавчої бази, перспективи ведення бізнесу у цій сфері.

У ході зустрічі з представниками Банку зелених інвестицій (Green Investment Bank – GIB), який спеціалізується на фінансуванні “зелених” проектів, сторони обговорили можливу співпрацю під час розробки кращих механізмів залучення інвестицій у проекти з відновлюваної  енергетики. Це питання також зацікавило і представників таких компаній, як «Low Carbon Foundation», «Global Green Investments», «EDF Energy Renewables Ltd».

Спілкуючись з президентом компанії «Bloomberg New Energy Finance» Джоном Муром, В. Коцюба обговорив можливість підготовки аналітичного звіту щодо потенціалу ринку відновлюваної енергетики України. Такий звіт сприятиме підвищенню обізнаності іноземних компаній та інвесторів про перспективи роботи в Україні.

Під час ділових зустрічей неабияку зацікавленість в українському ринку «зелених» проектів виявили представники компаній: «SUNGROW», «Qatar Solar Technologies» (QSTec), «Jefferies International Limited», «Statkraft».

Держенергоефективності висловлює вдячність Посольству Великобританії в Україні та Bloomberg New Energy Finances за організацію робочого візиту представників Агентства до Лондона.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора