Дні сталої енергії стартували у Сумах

Автор: | 09.06.2017

Дні сталої енергії стартували в Сумах. Під час них інформуватимуть мешканців про ефективне використання енергії у будинках та інших спорудах. Розповідатимуть про таке впродовж трьох днів. Як зберегти енергію обговорювали під час конференції на прикладах програм енергозбереження. Про це йдеться у матеріалі.

Одна з таких – «IQ Energy»: «Банки надають кредити для населення, а власники квартир і будинків можуть придбати енергоефективне обладнання, а Євросоюз разом з ЄБРР надає відшкодування: 15-20 відсотків тим, хто приймає участь у програмі від суми їх інвестицій. Тобто, таке заохочення для людей, щоб вони придбали енергоефективні вікна, утеплення будинків, придбали ефективні котли, сонячні колектори, теплові насоси», – каже заступник директора програми енергозбереження  “IQ Energy” Володимир Шимкін.

На Соборній представники проекту «Школа енергії» демонстрували прилади для енергоаудиту.

«Енергоаудит потрібен для того, щоб визначити слабкі місця з витрати води, енергії, тепла в різних будівлях. В нашій школі в п’ятій ми визначили, що в нас головна проблема це те, що тепло уходить через вікна. І завдяки цьому в нас у школі абсолютно всюди були поміняні вікна старі, бо у нас школа вже більше ста років і у нас були з цим великі проблеми», – каже координатор проекту “Школа енергії” Вікторія Ломака.

«Зараз місто Суми, на жаль,знаходиться на такому рівні, що про сталий розвиток казати просто неможливо. Ми зараз десь на дні знаходимось. Тому як акція, яка привертає до себе увагу, вона потрібна. Ширше, глибше і далі треба дивитися. Ми живемо не трьома днями цього сталого розвитку. Стала енергія в місті Суми повинна бути 365 днів на рік», – зазначив експерт ГО ” Експертна платформа  з енергоефективності” Олександр Бойко.

Дні сталої енергії влаштували у Сумах втретє,  в рамках тижня енергозбереження. Серед заходів – інформаційні майданчики, конкурси, флешмоби, а 10-го червня фестиваль « Sumy Energy Fest». З повною програмою заходів можна ознайомитись на офіційному сайті Сумської міськради.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *