За словами прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, Уряд виділяє на роботу Фонду 2 млрд грн, з яких 400 млн грн - на "теплі кредити", а 1,6 млрд грн - на масштабні проекти енергомодернізації.
Мета роботи Фонду енергоефективності - надавати кошти для реалізації проектів термомодернізації, які включають в себе: підключення ефективних систем моніторингу та управління, встановлення дієвих опалювальних та охолоджувальних систем та обладнання або заміна вже наявних на більш ефективні моделі. У цьому допоможе часткове відшкодування вартості з енергоефективності фізичним та юридичним особам.
За прогнозами уряду, за три-п’ять років роботи Фонду енергоефективності щорічна економія газу за рахунок ефективного використання палива становитиме не менше ніж 1,5 млрд куб. м, і при цьому запуск нових виробництв на основі новітніх технологій дасть змогу створити додатково близько 75 тис. нових робочих місць.
Через три-п’ять років така робота Фонду енергоефективності призведе до економії газу на обсяг не менше ніж 1,5 млрд куб.м, додатковою причиною стане утворення приблизно 75 тис. нових робочих місць, через запуск виробництв на основі новітніх технологій.
Контролюватиме фонд наглядова рада, до якої входитимуть представники IFC, яка технічно підтримуватиме роботу фонду, інших міжнародних партнерів та українського уряду. За словами Г. Зубка, фонд розроблятиме типові проекти енергомодернізації будинків і фінансові інструменти для їхньої реалізації.