Геннадій Зубко розказав про ІТ-платформи Фонду енергоефективності 0 238

Фонд енергоефективності, закон про який нещодавно підписав Президент України, зможе запрацювати за декілька місяців. Для цього потрібно підготувати нормативну базу, прийняти підзаконні акти, а також створити кілька IT-систем, які забезпечать його роботу. Про це написав у своєму блозі в інтернет-виданні «Лівий берег» Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Одна база даних міститиме відкриту інформацію про те, які будинки скористалися послугами Фонду, які роботи були там зроблені, і на скільки в результаті цих заходів скоротилося споживання енергії. На основі цих даних Фонд зможе розробити стандартні рекомендації і їх можна буде застосовувати для інших будівель. Друга база даних — реєстр виданих сертифікатів енергоефективності. У цій базі буде міститися інформація про аудиторів, які проводили сертифікацію», — повідомив Геннадій Зубко.

На думку Віце-прем’єра, реєстр виданих сертифікатів енергоефективності — це дуже важлива частина, оскільки відповідно до Закону «Про енергоефективність будівель», вводиться відповідальність аудитора за достовірність інформації, зазначеної в сертифікаті.

Ще одна система має забезпечити комунікацію між замовниками та виконавцями робіт з підвищення енергоефективності. Така платформа дозволить створити конкурентний ринок послуг, що позитивно позначиться на їх якості та вартості.

«Щоб не починати роботу з нуля, плануємо створити такий ринковий майданчик на базі системи «Прозорро. Продажі», яка добре себе зарекомендувала в сфері продажу держмайна. З повноцінним стартом Фонду Україна заощаджуватиме ресурси за справді європейськими стандартами. Очікуємо паралельного створення близько 75 тисяч нових робочих місць і появу нового інноваційного ринку енерготехнологій та енергосервісу обсягом близько EUR30 млрд», — підкреслив він.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора