Круглий стіл «Енергоефективна громада – запорука успішного розвитку міста» 0 139

Круглий стіл «Енергоефективна громада – запорука успішного розвитку міста»

У середу, 9 березня, у Тернополі у Coworking – open office EVOLUTION відбувся круглий стіл на тему «Енергоефективна громада – запорука успішного розвитку міста». Захід провела Громадянська мережа ОПОРА за підтримки проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

У засіданні круглого столу взяли участь представники громадських організацій, ОСББ, міської ради та Андрій Мартишко, місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА.

Метою круглого столу було скоординувати дії громадських організацій та влади міста у досягненні спільних цілей у сфері енергоефективності у громаді. А саме:

  • щодо допомоги в активізації роботи ОСББ;
  • у лобіюванні питання енергоефективності на рівні міської ради;
  • у проведенні просвітницької роботи з виробниками та продавцями товарів та послуг у сфері енергоефективності щодо виключення з продажу неефективних пропозицій;
  • у залученні мережі бібліотек до проведення інформаційних заходів для населення з питань енергоефективності;
  • у залученні ВНЗ для підготовки фахівців у сфері енергоефективності та управління житловим фондом.

«Багато будинків у місті перебуває у незадовільному технічному стані: часто протікають дахи, вікна щільно не зачиняються, замірна арматура несправна. І з цим потрібно щось робити. Отож активні громадяни, які хочуть поліпшити стан свого будинку, створюють ОСББ, щоб зробити комплексну термомодернізацію будівлі. Та це реалізувати дуже важко, адже переконати усіх мешканців у доцільності такої роботи практично не можливо», – зауважив пан Володимир, управитель одного з ОСББ.

Старі звички змінювати дуже складно. У містах і далі неефективно витрачаються великі обсяги енергії. Під час економічної кризи та браку ресурсів місто просто не може собі дозволити не інвестувати в енергоефективність. Однак часто критичною перепоною є недостатність інформації.

Змінювати свідомість та менталітет громадян потрібно ще змалечку. Наприклад, існує багато успішних програм залучення дітей до збереження енергії. Діти в школах і дитсадках дізнаються про переваги енергоефективності. Вони приносять свої знання додому і таким чином сприяють інформуванню населення загалом.

«Незабаром у Тернополі відкриється Ресурсний центр голів ОСББ, де можна буде отримати потрібну інформацію у спеціалістів, а також разом із Громадянською мережею ОПОРА ми будемо проводити тематичні зустрічі та навчальні програми для управителів», – сказав Павло Савечко, завідувач сектору енергозбереження управління житлово-комунального господарства.

Андрій Мартишко нагадав присутнім про реалізацію «Програми енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації житлового фонду у Тернополі», у рамках якої 70 % вартості оплачує міська рада, а 30 % – мешканці будинку. Він наголосив, що такі зустрічі будуть проводитись частіше, щоб донести інформацію до якомога більшої кількості громадян та обмінятися досвідом, а також спільними зусиллями зробити Тернопіль енергоефективним та ощадливим містом.

На завершення учасники круглого столу домовилися про співпрацю між громадськими організаціями та міською радою. 

 

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора