Мешканці приватного сектору Херсона вже користуються енергією сонця 0 217

Цікавою та корисною виявилась інформаційна зустріч для мешканців приватного сектору Таврійського мікрорайону у Херсоні, яку провели 23 червня активісти Громадянської мережі ОПОРА.

Темою для зустрічі знову стали енергозбереження та енергоефективність. Але для мешканців приватних будинків найцікавішими виявились дещо інші її аспекти, ніж для співвласників багатоповерхівок.

Наприклад, одним з найактуальніших питань стали економні опалювальні прилади – газові та твердопаливні котли: скільки коштує їх встановлення, наскільки вони ефективні, які мають переваги та недоліки.

Цікавою для херсонців виявилась ідея освітлення подвір’я з використанням енергії сонця. Сонячні батареї, звісно, не кожен може собі дозволити через їхню ціну. Але садові ліхтарики, які накопичують енергію сонячного світла в день та освітлюють сад і подвір’я приємним приглушеним світлом ввечері, – зацікавили багатьох, адже коштують не дорого а економити дозволяють відчутно. Виявилось, що дехто вже знає про цю можливість та із задоволенням користується такими засобами освітлення.

«Тільки уявіть: я кожен день бачу ті низенькі ліхтарики, які світять на подвір’ї в сусідів. Але мені й на думку не спадало, що вони працюють від сонця! Вже існує стільки способів економити електроенергію… А ми не користуємося ними просто через брак інформації – бо ніхто не розповів, що та як. Добре, що ви приходите і людям такі корисні речи розповідаєте», – прокоментувала інформаційну зустріч власниця приватного будинку по вул. ім. Бойко.

«Це була наша перша інфозустріч, проведена саме для мешканців приватного сектору. Треба зауважити, що люди самі нас запросили, почувши, як ми розповідали про енергозбереження мешканцям багатоповерхівок. Раніше приватному сектору ми не приділяли багато уваги. Але, мабуть, прийшов час це виправляти», – сказала місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Аелітта Олійник.

Учасники зустрічі, окрім корисних порад та відповідей на численні запитання, отримали буклети, надруковані за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», в яких у наглядній формі перелічені основні поради, які допоможуть економити електроенергію, газ та воду.

 

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора