На Кіровоградщині Держенергоефективності популяризувало переваги енергосервісу та енергоменеджменту у бюджетній сфері 0 21

30 червня на спеціалізованому семінарі з питань ЕСКО та енергоменеджменту Держенергоефективності переконало владу Кіровоградщини працювати на повну силу у питанні залучення ЕСКО-інвесторів в утеплення бюджетних установ та запроваджувати енергоменеджмент. Про це повідомляє прес-служба Агентства.

Як пояснив радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт, бюджетні установи займають чимале місце у питаннях енергоефективності. «Кількість об’єктів (будівель бюджетних установ), що потребує термомодернізації, складає приблизно 70 тисяч в Україні. Завдяки енергоефективним заходам саме у цьому секторі можливо забезпечити щорічне скорочення споживання газу на 800 млн м3. Водночас, для цього необхідні інвестиції у сумі 4-8 млрд євро. Альтернативне рішення – це передовий європейський інструмент ЕСКО», – пояснив О. Корчміт.

Як запевняють експерти, повернення приватних інвестицій, вкладених в енергоефективність бюджетних установ, здійснюється виключно за рахунок економії енергоспоживання, досягнутої після впровадження енергоефективних заходів.

Наразі в Україні на законодавчому рівні ліквідовано чимало бар’єрів, створено сприятливі умови для роботи як місцевої влади, так і ЕСКО-інвестора.

«Сьогодні передбачено можливість застосування електронного аукціону, а також проведення єдиного ЕСКО-тендеру на цілий «пул» об’єктів. Усунуто ризик неукладення договору – розширено терміни затвердження істотних умов; визначено особливості розподілу економії у разі прямого фінансування окремих енергоефективних заходів самим замовником, – пояснив деталі ЕСКО-договорів Олексій Корчміт та додав: Ефективність впровадження енергосервісного договору полягає у тому, щоб інвестор на тендері запропонував найбільшу економію енергоресурсів та найкоротший термін виконання».

У свою чергу, представник ТОВ «ДТЕК ЕСКО», який залучив кошти в проведення енергоефективних заходів двох об’єктів м. Києва, поділився позитивними враженнями від роботи за цими ЕСКО-договорами та розповів, наскільки швидко повертаються інвестиції.

Крім цього, начальник Управління енергетичного  менеджменту та стандартизації Держенергоефективності Павло Ладецький розповів про цінність енергоменеджменту, що без додаткових інвестицій дозволяє досягти до 20% скорочення енергоспоживання. Водночас, заощаджені бюджетні кошти можна спрямувати на інші корисні для громади проекти. Наприклад, у Києві завдяки енергоменеджменту вдалося за три роки зекономити більше 1 млрд грн, а в Житомирі лише за рік заощаджено 4,4 млн гривень. Що стосується Кіровоградщини, то енергомоніторинг вже запроваджується у м. Кропивницьому та смт. Петрове Кіровоградської області.

Загалом, Кіровоградщина налаштована плідно працювати над зменшенням енергоспоживання у бюджетних установах та залучати для цього ЕСКО-інвесторів. Це підтвердив голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко під час окремої робочої наради з представниками Держенергоефективності.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора