Німецький експерт пояснив як зробити в Україні енергетичну революцію 0 244

Криза в Україні – це результат покриття дефіциту газу і нафти імпортними енергоносіями з Росії. Про це заявив під час лекції в бізнес-школі “Міжнародний інститут менеджменту” (МІМ-Київ) видатний німецький фізик, розробник моделі “зеленого тарифу” Європи, екс-депутат Бундестагу Ганс-Йозеф Фелл, повідомляє UAenergy.

Фелл переконаний, що саме енергетична залежність нашої країни і розв’язала руки Кремлю. Отже, щоб її подолати, Україні потрібно активно впроваджувати відновлювальні джерела енергії (ОІЕ). “Якщо країна хоче стати політично незалежною, треба організувати незалежність власної енергосистеми. В України є великий шанс зробити це на базі альтернативної енергетики”, – вважає він.

Як це зробити, Фелл проілюстрував досвідом Німеччини. У 2000 році частка відновлювальної енергії там була тільки 6%. “Електрики з вітру, сонця і біоресурсів майже не було. Тому німецький парламент поставив за мету збільшити цю частину вдвічі за 10 років. Ми тоді говорили, що це неможливо. Але результат перевершив всі очікування: замість 12% отримали 17%”, – пояснив він . Спочатку ця електроенергія коштувала дорого, тому ОІЕ субсидувалася з бюджету (на все пішло 14 млрд євро), але зі збільшенням обсягів виробництва вартість знижувалася і витрати перекрилися. Тепер Німеччина навіть нарощує її експорт, зокрема в Нідерланди. Завдяки цьому, додає Фелл, з 2000 по 2014 рік збільшилися і кількість зайнятих у цьому секторі людей – в 10 разів.

Експерт переконаний, що будь-якій державі вигідніше робити ставку на ОІЕ, тому що вона екологічно чистіша, а також навіть дешевша від традиційної енергетики. За оцінками Ганса-Йозефа Фелла, в цілому на підтримку та розвиток альтернативної енергетики в світі в 2010 році витратили 125 млрд доларів, тоді як на субсидування традиційної енергетики – у п’ять разів більше. “Саме це і тисне на бюджети країн, у тому числі – український. Провідні країни це розуміють”, – вважає він. Саме тому, наприклад, Китай торік інвестував більше в ОІЕ, ніж у газо-, нафто- і вуглевидобуток.

Фелл пропонує Україні діяти швидко. Перше – забезпечити доступ до електричних мереж всім виробникам. “Це необхідно, адже в операторів мережі часто є бізнес в газовій та вугільній індустрії”, – пояснив він. Друге – встановити економічно обґрунтований “зелений” тариф для всіх видів відновлювальної енергії. Третє – рівні для усіх правила гри. При цьому він радить робити ставку на біоенергетику, переробку біомаси/сміття і виробництво біовугілля. Все це, на думку Фелла, зробить в Україні енергетичну революцію.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора