ОПОРА для рівненських студентів: як зберігати енергію вдома 0 133

25 січня для студентів Рівненського економіко-технологічного коледжу Громадянська мережа ОПОРА провела інформаційну зустріч на тему «Зберігати енергію легко: прості поради для кожного».

Більше півсотні вихованців закладу прослухали поради щодо раціонального використання енергетичних ресурсів в домашніх умовах. Молодь дізналась, як заощаджувати воду, світло та тепло вдома.

«Правильне поводження з побутовими приладами допоможе використовувати у 2-3 рази менше електроенергії», – розповіла місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Ірина Кантарія.

Так, холодильник потрібно ставити подалі від батарей та прямих сонячних променів. Для того, щоб скоротити споживання електроенергії, його варто встановлювати у прохолодне і темне місце – далі від плити і вікна.

Пилосмок найбільше електрики споживає у момент включення, тому під час прибирання не варто його вмикати і вимикати надто часто. А при заповнені пилом всмоктування зменшується на 40%.

При завантаженні пральної машини лише наполовину 50% її потужності витрачаються марно. Прання при температурі 30°С – найоптимальніше, оскільки 90% електроенергії йде на підігрів води.

Корисними стали поради щодо користування телефонами та ноутбуками. Їх потрібно вимикати з розетки після повного зарядження. Це дозволить батареї служити довше та зекономить електроенергію.

Обговорили також поради щодо вторинного використання сировини. Для зменшення побутових відходів, сміття вдома можна складати у 2 окремих контейнери: для органічних (їжі та іншого) та неорганічних відходів (усе, що можна переробити у вторинну сировину). Сміття зі скла, паперу, пластику та металу викидати у спеціалізовані контейнери. Здавати макулатуру, ПЕТ-пляшки, поліетилен, пластмаси, алюмінієві банки та склобій потрібно у пункти прийому вторинної сировини. А перед візитом до супермаркету доречно взяти із собою еко-сумку, тоді не доведеться щоразу купувати поліетиленові пакети.

На згадку присутні отримали брошури «Економія енергії у вашому будинку – це ваш особистий внесок у зміцнення енергетичної безпеки України», підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

 

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора