ОПОРА закликає уряд якнайшвидше прийняти постанову про продовження Програми «теплих кредитів» у 2017 році 0 193

Проект постанови про продовження на 2017 рік Програми «теплих кредитів» схвалено ще 19 січня 2017 року на засіданні Урядового комітету з питань європейської, євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку.

З того часу минуло майже 2 тижні, проте постанову досі не внесено на розгляд Кабінету Міністрів України для затвердження.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що Державний бюджет на 2017 рік передбачає видатки на фінансування Програми «теплих кредитів» у розмірі 400 млн грн. Однак, за розрахунками Держенергоефективності, необхідний обсяг коштів для ефективної реалізації Програми у 2017 році становить близько 2 млрд грн. Ураховуючи передбачений Державним бюджетом обсяг фінансування Програми, коштів, імовірно, вистачить лише на кілька місяців.

Програма «теплі кредити» зараз є єдиним забезпеченим державою фінансовим інструментом підтримки ОСББ та громадян у проведенні заходів з енергозбереження у житловому фонді.

Нагадаємо, що досі не створено Фонд енергоефективності, який Уряд позиціонує як вкрай важливий та необхідний інструмент залучення інвестицій у модернізацію житлового фонду. Тому виникає парадоксальна ситуація: попри декларовану урядом важливість реалізації енергоефективних заходів у житловому фонді, наразі момент громадяни позбавлені права скористатися державною підтримкою проведення заходів з енергозбереження.

З огляду на це, Громадянська мережа ОПОРА закликає Прем’єр-міністра та членів Кабінету Міністрів забезпечити прийняття постанови щодо продовження Програми «теплих кредитів» якнайшвидше, вже на найближчому засіданні уряду.

 

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора