Павлоградські школярі навчились побутовій енергоощадності 0 246

27 квітня вихованці Павлоградського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад № 2» навчались раціонально використовувати комунальні ресурси. За сприяння адміністрації закладу активісти Громадянської мережі ОПОРА провели для старшокласників інформаційну зустріч «Енергоощадність – це родинна справа».

У підлітковий період, коли в дитини формується самосвідомість та важливі цінності світосприйняття, доцільно закладати розуміння відповідальності за навколишнє середовище та ресурси, які споживає кожна людина. Тому під час позакласної години представники ОПОРИ розповіли учням про найбільші помилки при використанні комунальних ресурсів, які призводять не лише до енергетичних, а й до фінансових втрат з сімейного бюджету.

Серед головних помилок волонтери вказали:

  • використання ламп розжарювання замість енергозберігаючих;
  • покинуті зарядні пристрої, підключені до електромережі;
  • залишені побутові прилади та комп’ютерна техніка у режимі сну;
  • прийняття ванни замість душу.

Під час обговорення простих механізмів енергоощадності учні поділились відомими їм методами ресурсозбереження, які вони вже втілюють на практиці, допомагаючи батькам зменшувати цифри у комунальних платіжках. Наприклад, найпопулярнішим способом економії питної води підлітки назвали раціональне чищення зубів. Адже використання кухлика з водою дозволяє заощадити від 3 до 7 літрів рідини.

Зацікавлені новою інформацією школярі вирішили передати батькам засвоєні знання і застосовувати їх у побуті.

Як пам’ятку учасники зустрічі отримали плакати з порадами енергозбереження, розроблені Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

 

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора