Представники Світового банку розробили для Тернополя бізнес-план із енергоефективності 0 178

Тернопіль став одним із не багатьох українських міст, у якому представники Світового банку побачили перспективу. Про це йдеться у матеріалі.

Фенг Ліу, провідний спеціаліст із енергозбереження (WB, Вашингтон): «Сьогодні ми хочемо дійти до висновку щодо того, як буде працювати цей бізнес-план, як буде проходити його розвиток, як він буде практично втілюватись. Ми хочемо сьогодні зосередити нашу увагу на бізнес-моделі, як буде відбуватись фінансування проектів енергоефективності бюджетних установ. В результаті нашої кількамісячної співпраці наша команда вже має кінцеву пропозицію щодо того, як буде працювати револьверний фонд енергосервісу у місті і щодо бізнес-моделі компанії енергоефективності міста Тернопіль».

Спільно вирішили: першочергово термомодернізувати у місті необхідно заклади освіти, серед них особливо дитсадки.

Павло Савечко, завідувач сектору з питань енергозабезпечення при міському управлінні ЖКГ: «Україна на сьогоднішній день, на жаль, в цьому сегменті по споживанню має найгірші показники в Європі. Це є спадок Радянського союзу. Але зараз ми маємо шанс зробити глибоку термомодернізацію, для початку це закладів освіти і науки. В 1 квадратний метр опалювальної площі треба вложити близько 110 євро. В цінах на гривні це 3 тисячі 300 гривень для того, щоби зробити повністю модернізацію наших закладів».

Термомодернізація, кажуть тернопільські представники, справа не одного дня й не однієї тисячі гривень, вона потребує чималих зусиль та фінансових витрат. Однак отримати плоди можна буде вже за кілька років.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: «По всіх цих об’єктах, які сьогодні презентують наші шановні фахівці, є чіткий розрахунок, коли ми можемо ці кошти реально компенсувати. Тобто це від 7 до 10 років. Це реальна окупність. Повірте мені, якщо ми це зробимо перші в Тернополі, це буде дуже добрим показником і прикладом на всю Україну. Є елементарний приклад, 2 роки тому поставили ІТП у всіх учбових закладах міста. Маємо реальну економію – 15 відсотків споживання. 15 відсотків якщо перевести в грошові кошти, то це мільйон гривень для міського бюджету».

Однак питання коштів сьогодні ще залишається відкритим. Спершу, кажуть тернопільські очільники, представники Світового банку склали для міста бізнес-план, чітко визначили об’єкти і у скільки обійдеться термомодернізація. А вже наступним кроком, власне, і буде вирішення питання фінансування.

Владислав Стемковський, заступник міського голови Тернополя: «Нам потрібно, щоби всі школи і всі садки термомодернізувати, потрібна велика сума. Там до 1 мільярда гривень, наприклад, загальна сума. Можемо її витрачати протягом 20 років, але ефекту ми не отримаємо. Ми можемо її витратити протягом 3 років, виконати всі заходи, і школи й садки почнуть споживати в 2 рази менше, але в нас немає цих грошей. Для того, щоби хтось, наприклад, фінансова установа, розуміла, як ми цю економію збираємось повертати, повинна бути оця фінансова модель енергосервісної кампанії».

Для ознайомлення із бізнес-планом з енергоефективності у міську раду запросили також керівників навчальних закладів.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора