Семінар «Енергоефективність домогосподарств: як досягти економії» у Вінниці 0 225

Семінар «Енергоефективність домогосподарств: як досягти економії» у Вінниці

Понад 60 представників департаментів та управлінь Вінницької міської ради прослухали семінар Громадянської мережі ОПОРА «Енергоефективність домогосподарств: як досягти економії» в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». Про ключові способи впровадження енергоефективних заходів розповіла місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Аліна Брезіцька.

Семінар складався з трьох блоків, присвячених різним темам енергоефективності. У першому блоці спікер розказала про поради з енергозбереження, які пересічний мешканець може перетворити на корисні звички. Формування культури споживання енергетичних ресурсів сприятиме не лише заощадженню коштів, а й зменшенню шкідливих викидів парникових газів в атмосферу.

Спікер навела порівняльну статистику використання ламп розжарювання та LED-ламп для кожного вінничанина: енергоефективна лампа зекономить до 1000 грн за термін експлуатації понад 20 тис. год.

Про важливість для мешканців багатоквартирного будинку спільних заходів із термомодернізації та підвищення енергоефективності, а також про підтримку таких ініціатив державою та муніципалітетом йшлося у другому блоці.

Для вінничан, окрім Державної програми «теплих кредитів», доступна також місцева програма, яка передбачає відшкодування 30% тіла кредиту, виданого на термомодернізацію багатоквартирних будинків. Саме спільні дії як містян, так і влади дозволять не лише модернізувати житловий фонд, а й створити якісно нову модель взаємодії. Вінничани підписали Меморандум з Урядом Швейцарії, в рамках якого передбачена модернізація системи теплопостачання кількох мікрорайонів міста. Бюджет проекту 27,154 млн швейцарських франків, з яких 20,6 млн – це безповоротна фінансова допомога від Швейцарії.

Спікер розповіла про досвід проведення конкурсу проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва відповідно до місцевої програми «Про затвердження Регіональної програми підвищення енергоефективності на 2011-2015 роки для міста Києва». В рамках цієї програми у 15 багатоквартирних будинках місцева влада компенсувала 70% вартості проведених енергоефективних заходів.

У третьому блоці Аліна Брезіцька зосередила увагу на альтернативних джерелах енергії та розповіла про сім кроків для отримання «зеленого» тарифу. Спікер надала практичні поради щодо всього шляху: від вибору типу електростанції з урахуванням особливостей місцевості встановлення до практичного введення її в експлуатацію і підписання договору з обленерго.

Аліна Брезіцька наголосила, що «зелений тариф» для домогосподарств, які виробляють електроенергію з сонячного випромінювання, потужністю до 30 кВт у 2016 році становить 454,32 коп./кВт год (без ПДВ), а з енергії вітру – 278,00 коп./кВт год (без ПДВ). До 2029 року «зелений тариф» буде знижуватися.

Модератор заходу, керуючий справами Виконавчого комітету Вінницької міської ради Сергій Чорнолуцький, наголосив на важливості співпраці муніципальної влади та громадських організацій задля підвищення поінформованості населення про актуальні проекти міської влади та залучення до співпраці громадян. А також подякував за проявлену ініціативу та допомогу виконавчій владі міста у просвітницькій діяльності серед населення Вінниці.

 

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора