Сергій Савчук: Україна вітає ініціативу Міжнародного енергетичного агентства стати світовим центром з енергоефективності 0 293

Міжнародне енергетичне агентство ставить перед собою ціль стати світовим центром з енергоефективності. Про це йшлося на 2-ій глобальній конференції з енергоефективності 29 червня у Парижі (Франція). На заході більше 200 високопосадовців з понад 50 країн світу, у тому числі України, обговорювали питання ефективної реалізації політики з енергоефективності. У конференції взяв участь і Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

«Енергоефективність набуває все більшої значущості для урядів різних країн світу під час подолання енергетичних проблем», – повідомив виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль, відкриваючи конференцію, та наголосив на важливості безпосереднього фокусу урядів країн на енергоефективності як фактору, що впливає і на економічний розвиток та покращення екології в країні.

Розповідаючи про нову стратегію діяльності МЕА, Фатіх Біроль відзначив, що для  питання енергоефективності буде відведено центральне місце у програмі розвитку енергетики всього світу. Окрім роботи з країнами-членами МЕА, передбачається надавати всебічне сприяння та допомогу у розвитку цієї сфери країнам з перехідною економікою.

За словами Фатіха Біроля, світовий центр з енергоефективності стане унікальним джерелом інформації для законотворців про інструменти формування та реалізації ефективної політики у цій сфері. Центр стане онлайн-платформою для обміну досвідом, технологіями, результатами досліджень та статистичними даними різних країн планети.

В рамках конференції також розглянуто інструменти фінансування проектів з енергоефективності в різних секторах економіки. Зокрема, Сергій Савчук провів переговори з виконавчим директором ЄБРР Жосвеєм Танакою та директором китайської компанії «Shenwu Technology Corporation» паном Ву Даохонгом, з якими обговорив особливості інвестування у проекти «чистої» енергетики.

Також, Голова Держенергоефективності мав нагоду презентувати виконавчому директору МЕА Фатіху Біролю ключові напрацювання України у сфері енергоефективності та її інвестиційний потенціал. С. Савчук розповів про використання досвіду провідних країн світу у створенні програми «теплих» кредитів, запровадженні енергосервісу у бюджетній сфері, розробці механізму підвищення енергоефективності у промисловості тощо.

С.Савчук запевнив у готовності зміцнювати співпрацю з МЕА, який акумулює кращі світові практики у сфері енергоефективності. Сторони домовилися про подальшу спільну роботу над розробкою додаткових фінансових інструментів для стимулювання впровадження проектів з енергоефективності та «чистої» енергетики.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора