Щоденний енергомоніторинг заощадив Рівному 9 млн гривень 0 441

Щоденний енергомоніторинг заощадив Рівному 9 млн гривень

За інформацією джерела, саме таку грандіозну суму зекономила на електроенергії, теплопостачанні, газі та воді бюджетна сфера Рівного тільки завдяки тому, що у всіх бюджетних організаціях міста заглядали до лічильників не раз на місяць, а щодня.

Програма щоденного моніторингу споживання енергоносіїв «Енергобаланс» уже може похвалитися першими підсумками. Торік дев’ять управлінь міськвиконкому, всі міські бюджетні організації і заклади, які підпорядковані міським управлінням, щоденно знімали показники зі своїх лічильників і вносили їх до спеціальної комп’ютерної програми. Цю програму на замовлення міської влади впровадили і постійно контролюють працівники відділу енергоменеджменту ПрАТ «ЕСКО-РІВНЕ», з яким управління економіки міста уклало угоду на ці роботи, оскільки в «ЕСКО» зосереджені найбільш фахові для цієї сфери кадри.

Що фактично змінилосьза цей ріку школах, лікарнях, поліклініках, дитсадках, бібліотеках, підліткових клубах, будинках культури та інших бюджетних установах і закладах міста, щоб вони змогли до кінця року вийти на таку грандіозну суму економії? Не працювали ж люди в тих установах і закладах у темряві чи без тепла. Можливо, далися взнаки енергоощадні проекти – утеплення фасадів, заміна вікон? Та ні, вони не були настільки масштабними. До того ж у багатьох структурах споживання збільшилось. бо були введені в дію нові заклади, а в багатьох старих додалося нове енергозатратне обладнання, як-от електроплити в дитсадках.

Начальник відділу енергоменеджменту Марія Грушко знає реальну картину справ практично в кожній зі 159 споруд бюджетної сфери, де ведеться моніторинг. Якщо, наприклад, у 57-му дитсадку за 2015 рік порівняно з попереднім збільшили споживання електроенергії на 21 тисячу кіловат/годин, то це тому, що там встановили бойлери для підігріву води. До того ж там у кімнатах холодно, то вихователям доводилося вмикати в дитячих групах обігрівачі. «Цілком очевидно. що там назріла потреба розбиратись із системою опалення», – каже Марія Грушко.

Але в абсолютній більшості закладів та установ, включених у систему «Енергобаланс», завдяки щоденному моніторингу споживання енергоносіїв і води пішло на спад.

Споживання енергоносіїв у 2015 році порівняно з 2014 роком зменшилося:

  • електроенергія – на 150 192 кВт. Год, або на 259,98 тис. грн
  • холодна вода – на 40 618 куб. м, або на 469,87 тис. грн
  • теплова енергія – на 4516,5 Гкал., або на 8162,6 тис. грн
  • природний газ – на 34 268 куб. м, або на 309,1 тис. грн

РАЗОМ – 9 млн 201,55 тис. грн.

Тобто понад 9 мільйонів гривень не випустили в повітря і не спустили в каналізацію. Такий результат щоденного моніторингу споживання енергоносіїв, контролю за їх раціональним використанням, зрештою, результат більш відповідального ставлення працівників бюджетної сфери до виконання своїх обов’язків після того, як їх змусили працювати в жорстких умовах програми «Енергобаланс».

 Практично за всіма показниками бюджетна сфера міста 2015 року не просто вклалась у доведені ліміти, а й спожила значно менше, ніж ці ліміти передбачали:електроенергії – на 7,7%, води – на 28,2%, теплової енергії – на 30,3%, а природного газу – на 39,6%.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора