Школярів навчатимуть проведенню енергоаудиту 0 183

Школярів навчатимуть проведенню енергоаудиту

За інформацією Eco Town, ефективному енергоспоживанню українців навчатимуть німецькі фахівці у рамках проекту “Школа енергії”, який реалізує Асоціація “Енергоефективні міста України” за сприяння Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ та Міністерства охорони довкілля Німеччини. 

Як зазначає керівник проекту, представник Асоціації “Енергоефективні міста України” Кіліан Шуберт, до списку обраних потрапили навчальні заклади, які вже зробили декілька кроків у напрямку енергозбереження. «Ми отримали 138 заявок, з яких надали перевагу школам, які чітко усвідомлюють, для чого їм потрібен проект», – каже фахівець. 

“Школа енергії” це далеко не нудне інформування слухачів щодо необхідності економії енергії, каже директор проекту “Створення енергетичних агентств в Україні” від GIZ Роберт Кюнне. «Хоча це освітній проект, але практична частина у ньому є визначальною – після тренінгів вчителі спільно з учнями проведуть енергоаудити своїх навчальних закладів, – пояснює він. – Загалом ефект буде досягнуто, якщо дитина після виявлення перевитрат енергії у школі, прийде додому і захоче провести перевірку вдома». 

Для повноти дослідження кожна з обраних шкіл отримала набір експериментальних приладів: люксметр, різні види термометрів, електролічильник. Учні повинні будуть спочатку виявити недоліки енергоспоживання, а потім запропонувати вирішення проблеми, дати рекомендації задля змін та зменшення витрат, наголошують ініціатори проекту. 

Приміром, у будівлях є місця, які перегріваються, або ж навпаки – отримують мало тепла. 

«Особливу увагу слід звернути на їдальню, харчовий блок, де часто використовують енерговитратні і малоефективні електроприлади, – зауважує директор Незалежного інституту екологічних проблем у Берліні(UfU) Альмут Таран. – Елементарне вимкнення комп’ютерних класів, провітрювання кімнат – усе це в комплексі дає енергозберігаючий ефект».

За її словами, культуру енергоспоживання необхідно формувати змалку. «Є гарна приказка: чого Івась не навчився, того вже дорослий Іван не знатиме, – каже Альмут Таран. – Ми хочемо навчити українських учнів тому, що малозатратними заходами можна досягти чималої економії». 

Проблеми німецьких та українських шкіл щодо енергоефективності є дуже схожими, запевняє експерт. «Середня школа на 500 учнів у Німеччині витрачає на опалення і електроенергію до 100 тисяч євро на рік, – пояснює Альмут Таран. – Якщо правильно провітрювати приміщення, дбайливо ставитись до освітлення, то можна зекономити до 5% витрат, а контроль за опаленням дозволяє зберегти до 10%». 

Вчасно закриті двері, вимикнене світло, закриті крани і ущільнені вікна можуть забезпечити до 15% економії, а гарна теплоізоляція дозволить вже заощаджувати до 60%, запевняють німецькі експерти. «Лише молоде покоління може забезпечити незворотність змін, – переконаний Роберт Кюнне. – Навчити заощаджувати не витрачаючи можна лише у дитинстві, як і, до речі, дбайливо ставитися до природи». 

У рамках проекту “Школа енергії” буде підготовлено 25 вчителів з енергозбереження та енергоефективності, 6 технічних експертів, щонайменше 200 вчителів пройде навчання у форматі “вчитель-вчитель”. До того ж при підтримці вчителів та технічних експертів понад 500 учнів проведуть учнівські енергетичні аудити у 25 школах. У навчальних закладах також пройдуть енергетичні уроки, інформаційні та інтерактивні заходи в рамках тижнів сталої енергії та Дня Землі. 

Передбачається, що загалом участь у проекті візьме понад 10 тисяч учнів з шкіл у містах Долина, Бахмут, Бердянськ, Вінниця, Глибока, Гола Пристань, Жмеринка, Запоріжжя, Камянець-Подільський, Коломия, Конотоп, Краматорськ, Кривий Ріг, Львів, Одеса, Рівне, Рогатин, Херсон, Хмільник, Черкаси. 

Реалізація проекту “Школа енергії” триватиме до жовтня нинішнього року. 

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора