Термомодернізація житлових будівель та бюджетних установ – одне з пріоритетних питань політики України у сфері енергоефективності 0 212

Це питання обговорювали учасники Форуму з питань політики сталої енергетики, який організовано Міжнародним енергетичним агентством (МЕА) в рамках реалізації програми «EU4Energy», учасником якої є і Україна. Захід відбувся цими днями в Астані (Казахстан). 

Україна взяла чіткий курс на підвищення енергоефективності. Національним планом дій з енергоефективності до 2020 року передбачено впровадження комплексу заходів у чотирьох секторах, ключовим з яких наразі є сектор будівель. 

«За оцінками експертів, ця сфера – одна з найбільш енергоємних. Близько 70 тис. бюджетних закладів, 80 тис. багатоповерхівок, 6,5 млн приватних домогосподарств – для термомодернізації всіх цих будівель потрібно щонайменше 50 млрд доларів. Потенціал скорочення споживання газу становить 8 млрд м3. Для вирішення цього питання ми впроваджуємо практику європейських країн: механізми співфінансування енергоефективних заходів, енергосервіс, енергоменеджмент тощо», – прокоментував К. Гура, представник Держенергоефективності.

Костянтин Гура нагадав, що впродовж останніх трьох років майже 300 тис. домогосподарств утеплили свої будинки за програмою «теплих» кредитів. У 2016 році завдяки розробленому Держенергоефективності та прийнятому Парламентом законодавству запрацював ЕСКО-механізм. Цьогоріч ЕСКО-інвестори зацікавлені інвестувати у близько 100 об’єктів. 

Також, у 2017 році Урядом схвалено План заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах. Започатковано співпрацю з місцевою владою та низку інформаційно-роз’яснювальних семінарів з цього питання у регіонах країни. 

У ході засідання представники МЕА зауважили на необхідності продовження роботи у цих напрямах. Особливо важливим є створення якісної системи збору даних щодо енергоспоживання в будівлях. Фахівці МЕА підкреслили, що моніторинг енергоспоживання – першочергова та фундаментальна складова реалізації ефективної політики у сфері енергоефективності. 

Нагадаємо, що EU4Energy – це 4-річна програма технічної допомоги ЄС. Її мета – допомогти таким країнам, як Арменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та України, у покращенні законодавчого поля в енергетиці відповідно до кращих європейських практик.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора