У Кривому Розі презентували оновлений ПДСЕР

Автор: | 07.04.2017

7 квітня у приміщенні виконкому міської ради відбулось чергове засідання робочої групи з питань виконання Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Кривий Ріг до 2025 року (ПДСЕР).

ПДСЕР – це стратегічний документ для забезпечення сталого розвитку міст різних країн світу, що передбачений Європейською ініціативою «Угода мерів» (до якої Кривий Ріг приєднався у 2011 році). Документ розробляють та впроваджують для вирішення сучасних глобальних екологічних та енергетичних проблем (парниковий ефект і пов’язані з ним негативні зміни клімату, вичерпність викопних енергоресурсів тощо).

Участь у засіданні взяли заступник міського голови Андрій Полтавець, фахівці відділу з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій виконкому міської ради, представники комунальних підприємств, активісти Громадянської мережа ОПОРА, очільники профільних відділів виконкому.

Начальник відділу з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій Віталія Січева презентувала оновлений ПДСЕР, який був доопрацьований спільно з експертами енергосервісних компаній (ТОВ «Арніка-Центр» та регіональний навчальний центр «Айтікон»).

За новими підрахунками загальний обсяг фінансування ПДСЕР на період з 2016 по 2025 рр. складає 6 млрд 219 млн 300 тис. грн.

Реалізація Плану передбачає втілення енергоефективних заходів, які охоплюють ряд секторів міста, зокрема бюджетні заклади, житловий фонд, третинні об’єкти, комунальні підприємства, вуличне освітлення, транспорт.

За словами заступника начальника відділу з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій Віталія Гейко, у другому півріччі 2016 року Кривий Ріг отримав нові можливості для реалізації проектів з енергомодернізації. Важливим стало співробітництво з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (ЄБРР), Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), з Національним агентством з енергозбереження Республіки Польща, міжнародною фінансовою корпорацією НЕФКО.

Під час обговорення члени робочої групи звернули увагу на показники економії електроспоживання та зазначили, що перспективи скорочення витрат електроенергії у Кривому Розі мають бути більшими.

Наостанок Андрій Полтавець, заступник міського голови, запропонував учасникам заходу уважно ознайомитись з деталями ПДСЕР, який у повному обсязі розміщений на офіційному сайті міськвиконкому http://kr.gov.ua/ua/st/pg/290317572921679_s/ та надати свої рекомендації.

 

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *