У місті Мена, що на Чернігівщині, за два роки буде сучасне енергоефективне вуличне освітлення 0 191

Це стане можливим завдяки грантовій угоді з Європейською комісією, відповідно до якої в Мені розпочнеться реалізація дворічного проекту з модернізації системи вуличного освітлення з використанням енергоефективних технологій.

Документ буде підписано вже найближчим часом. Загальний бюджет проекту складає 500 тис. євро, в тому числі сума гранту – майже 80% від загальної суми.

Обговорення перспектив встановлення сучасного вуличного освітлення у Мені відбулося 21 травня під час регіонального навчального семінару «Угода мерів» – шлях до енергоефективного майбутнього міст» та стартовій зустрічі по демонстраційному проекту «Модернізація системи вуличного освітлення міста Мена» з використанням енергоефективних технологій. У заході взяли участь голова Чернігівської обласної ради Микола Звєрєв та керівники міських територіальних громад області.

За словами міського голови м. Мена Федора Фесюна в травні 2013 року було підписано «Угоду мерів», а в лютому 2014 року на сесії міської ради затверджено «План дій сталого енергетичного розвитку до 2020 року міста Мена Чернігівської області». А вже у серпні 2014 року на пленарному засіданні Менської міської ради депутати погодили подання конкурсної заявки на модернізацію системи вуличного освітлення Мени на конкурс проектів SEAPs.

«Сьогодні складно переоцінити важливість проектної діяльності спрямованої на здійснення енергоефективних заходів в малих містах України, із залученням додаткових позабюджетних коштів на реалізацію проектів. Політична і економічна ситуація змушує органи місцевого самоврядування шукати різноманітні рішення, і одним з таких рішень було підписання «Угоди мерів» та розробка і затвердження на сесії міської ради плану дій сталого енергетичного розвитку міста Мени до 2020 року. В плані дій ми передбачили заходи для вирішення найгостріших проблеми нашої громади, які будемо поступово реалізовувати. На сьогодні, я радію першому нашому успіху, який покладає на нас і велику відповідальність не тільки перед менчанами, а й перед нашими європейськими партнерами. Тому ми докладемо всіх зусиль для успішної реалізації проекту з модернізації вуличного освітлення. І я впевнений, що це буде тільки перша ластівка…», – сказав Федір Фесюн.

Практичним досвідом міста Мена з присутніми поділився заступник міського голови Юрій Стальниченко. Він розповів про алгоритм дій, для майбутніх міст-підписантів, при приєднанні міста до «Угоди мерів», та як розробити План дій сталого енергетичного розвитку міста, а також про участь в грантовому проекті СУДЕП, за результатами якого місто отримає грантову допомогу в сумі 500 000 євро на модернізацію вуличного освітлення. За 2 роки реалізації проекту в місті планується замінити 1400 світильників на сучасні – світлодіодні, а також замінити мережі та щитові.

На думку голови Чернігівської обласної ради Миколи Звєрєва у змаганні за європейські гроші виграють лише ті, хто навчиться працювати дійсно по-європейськи. Адже Європа нетерпима до проявів недисциплінованості і корупції. За його словами, в умовах розпочатої в Україні реформи місцевого самоврядування і децентралізації влади значних результатів досягнуть саме ті громади, які перші повірять у невідворотність змін і першими розпочнуть свій шлях до Європи.

 

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора