У Мукачеві відкриють перший в Україні Міжнародний інформаційно-навчальний центр з енергоефективності 0 16

Як повідомляє “Голос Карпат”, у Мукачеві створять перший в Україні постійно діючий центр-експозицію сучасного обладнання в сферах енергоефективності та відновлюваних джерел енергії (ІНЦ з ЕЕ та ВДЕ).

Підписано меморандум про співпрацю в напрямку енергоефективності між Мукачівською міською радою та Асоціацією “Український пелетний союз”. Про це повідомив Президент галузевої асоціації «Український Пелетний Союз», член Європейської Пелетної Ради, член колегії та радник голови  Держенергоефективності – Микола Коломийченко. Презентація проекту відбулась у Мукачеві ще 1 червня під час сесії міської ради.

Так, в рамках роботи центру в Мукачеві проводитимуться інформаційно-навчальні заходи, конференції, семінари, а також відповідні навчальні процеси та консультації. Усе для того, аби допомогти населенню заощадити кошти та підвищити рівень енергоефективності до сучасних світових стандартів. Зокрема, у центрі, громадян, представників бізнесу, установ і організацій, комунальних господарств  інформуватимуть, навчатимуть та консультуватимуть з питань енергоефективності, розвитку відновлюваної енергетики, скорочення споживання та заміщення природного газу альтернативними видами палива.

“Це готовий робочий проект, який вже успішно реалізований у Німеччині. Завдяки створенню потужного інформаційного поля в сфері енергоефективності наразі ця країна споживає в рази менше енергоносіїв, аніж Україна. Підвищення тарифів на газ стало непідйомним тягарем для більшості українців. Але, як показує практика, зростання приводить до чергового зростання – це принцип роботи економіки. Ми ж маємо на меті навчити населення отримувати той самий рівень комфорту, при цьому зменшуючи плату платіжками за енергоносії. Щоб для людей це не було критично, щоб вони мали можливість користуватися сучасними технологіями, при цьому не витрачаючи великих коштів. Для цього в центрі окрім інформаційно-навчальних процесів надаватиметься активна допомога від інформації до впровадження проектів. Це і надання  можливості користуватися фінансовими ресурами та державними програмами, які наразі є в Україні”, – розповів Коломийченко.

Важливим є і той факт, що реалізація даного проекту не потребує вливань бюджетних коштів, а фінансуватиметься за рахунок грантів та цільової фіндопомоги, від рекламної діяльності виробників обладнання та послуг, що надаються і ІНЦ, частково в рамках держ- та регіональних прогам з енергоефективності та проведення навчальних програм, тренінгів, семінарів, івент-заходів. Крім того, відкриття центру сприятиме розвитку туристичного потенціалу міста.

За попередньою інформацію центр з енергоефективності у Мукачеві мають намір відкрити вже до кінця літа, щоб до початку опалювального сезону надати відповідну допомогу якомога більшій кількості населення. Подробиці дивіться у відео Голосу Карпат.

Варто також зазначити, що втілити проект  створення  Міжнародного інформаційно-навчального центру з енергоефективності та відновлюваних джерел енергії у Мукачеві мали намір іще кілька років тому. Втім, до реалізації справа не дійшла.

“З паном Коломийченком ми зустрічалися та обговорювали цю тему 3-4 роки тому. Тоді нас підтримали міський голова Золтан Лендєл та його заступник Ернест Нусер. На жаль, влада змінилася, і сьогоднішніми пріоритетами є “закатування бюджетних грошей у асфальт” та сумнівні комунальні підприємства, а не енергозбереження. Хоча проект вже міг працювати і заощаджувати гроші громадян Мукачева. Ми повинні проводити потужну інформаційну кампанію, залучати інвесторів для відкриття виробництв, приймати програми пільгового кредитування переходу на альтернативні джерела енергії. Практично для кожної сім’ї у Мукачеві найбільшою проблемою є платіжки за еннергоносії. Якщо ми зараз не почнемо робити стратегічні кроки по уникненню енергозалежності, вибиратися з енергетичного ярма доведеться нашим дітям. Але це вже буде набагато важче”, – зауважив у коментарі для Голосу Карпат депутат Мукачівської міськради Юрій Кравчук.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора