Українців чекають зміни: оцінка енергетичної ефективності житла 0 195

У 2017 році в Україні може з’явитися фонд енергоефективності, який змусить українців зробити аудит енергетичної ефективності житла за свої кошти. За рахунок фонду родина зможе також отримати 50% компенсацію витрат на утеплення, повідомляє джерело.

Однак щоб цей фонд з’явився, за 2 місяці Верховна Рада повинна розглянути і затвердити 3 закони: «Про енергоефективність будівель», «Про комерційний облік» і «Про житлово-комунальні послуги».

У тому разі, якщо закони приймуть, українців чекає наступне:

1. Власники квартир і будинків за свої кошти повинні зробити аудит енергетичної ефективності (енергоаудит). Його орієнтовна вартість для багатоповерхових будинків: до 100 квартир — 9,5 тис. грн, до 300 — 12 тис. грн, до 350 — 13 тис. грн. Наприклад, родина, що проживає в будинку на 100 квартир, повинна буде заплатити за енергоаудит 50—120 грн.

2. В окремих випадках (для новобудов, будівель, що здаються порічнево в оренду і т.д.) буде потрібний сертифікат енергоефективності. Такий документ видається на 10 років. Якщо за цей період у будівлі проведено утеплення, потрібно оформити новий сертифікат.

3. За відсутності сертифіката енергоаудиту доведеться заплатити 3400—5100 грн.

За словами співавтора законопроекту Олени Бабак, цей закон є зобов’язальним. Він допоможе професійно зрозуміти, в якому стані знаходяться наші будинки і запропонувати варіанти для поліпшення їх енергоефективності.

Українців також запрошують до участі у конкурсі «Найбільш енергоефективний споживач енергоресурсів», результати конкурсу стануть відомі 30 листопада.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора