Як заощаджувати енергію та кошти: закарпатські ОТГ матимуть змогу отримати професійні консультації 0 741

У Львові завершився 2-й модуль тренінгу “Енергоефективність та енергетичний менеджмент для об’єднаних територіальних громад» з підготовки експертів з використання енергетичних ресурсів. Про це повідомляє “Голос Карпат”.

Другий модуль десятиденного навчання для Західного регіону країни від Асоціації з енергоефективності та енергозбереження за підтримки Німецького товариства з міжнародного співробітництва в рамках проекту “Енергоефективні реформи в Україні” проходив у Львові з 14 по 18 серпня. Серед 25-ти учасників навчання були представники ОДА, очільники та спеціалісти виконавчих комітетів рад ОТГ, науковці, голови ОСББ, західних хабів та громадських організацій з дев’яти областей України. І вони вже зараз, по закінченню всіх блоків тренінгу (перший модуль проходив у Ченівцях з 17 по 21 липня) є сертифікованими тренерами з питань енергоефективності та енергозбереження, що допомагатимуть у впровадженні системи енергетичного менеджменту кожний у своєму регіоні.

За п’ять днів у Львові учасники тренінгу прослухали п’ять тематичних курсів. Зокрема про підвищення спроможності ОТГ щодо впровадження енергоменеджменту та покращення надання консультаційних послуг з підвищення енергоефективності, про проведення енергетичних аудитів та підготовку техніко-економічних обґрунтувань, дізналися як через створення ОСББ підвищити енергоефективність житлових будівель. А також прослухали курс тренінгу для тренерів, лекцію з успішного енергетичного розвитку ОТГ та про енергетичну кооперацію як один з інструментів енергоощадливості, і здійснили загальний огляд діючого українського законодавства у сфері енергоефктивності.

В рамках навчання спікерами, тренерами і технічними експертами були запрошені консультанти з Києва та Чернігова, представники Кам’янець-Подільського та Новоград-Волинського, представники компаній-партнерів проекту, а також доктор соціальної економіки Папського Грегоріанського університету.

Для ОТГ Закарпаття систему енергетичного менеджменту впроваджуватиме ГО «Екосфера».

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора