Як зекономити комунальні ресурси під час відпустки 0 225

Напередодні травневих свят Громадянська мережа ОПОРА вирішила нагадати правила заощадження енергоресурсів. 28 квітня у приміщенні Київського міського центру зайнятості обговорили основні принципи енергозбереження.

Учасники заходу дізналися, як зекономити дороговартісну електрику та воду під час відпустки.

«Якщо ви від’їжджаєте більше ніж на 2 дні, обов’язково вимкніть усі прилади з розеток, не лишайте техніку в режимі очікування, адже вона також споживає енергію. Пам’ятайте, що найбільше електрики потрібно для роботи бойлерів та котлів, тому не забудьте їх вимкнути. Розморозьте холодильник. Це піде на користь і вашому гаманцю, і приладу», – порадили активісти ОПОРИ.

Також присутніх закликали перевіряти крани. Якщо з крана ка­пає вода – протягом місяця з нього дарма витікає біля 170 літрів, а за рік – понад 2000 літрів.

«Якщо ви залишили несправний туалетний бачок, будьте готові втрачати 20 л води кожної години. Загалом за день це близько 500 л. Необ­хідно ремонтувати крани та туалетні бачки, які проті­кають», – запевнила представниця ОПОРИ.

Окрім того, організатори розповіли про актуальні можливості залучення коштів для проведення термомодернізації багатоповерхівок. Цього року кияни можуть скористатись програмою «70/30». Вона передбачає компенсацію на встановлення та заміну вікон і дверей, облаштування ІТП, утеплення стін, капремонт систем гарячого водопостачання.

Наостанок учасники зустрічі отримали інформаційні матеріали Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», які допоможуть краще зрозуміти основи управління власним житлом та способи заощадження ресурсів.

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора