Законопроект про Фонд енергоефективності прийнято у першому читанні

Автор: | 21.03.2017

Сьогодні у Верховній Раді України депутати 227 голосами підтримали у першому читанні проект Закону України «Про Фонд енергоефективності» (реєстр. № 5598 від 26.12.2016). Це інструмент, який дасть українським громадянам фінансову підтримку і технічні рішення для зменшення комунальних витрат. Докладніше про голосування: https://goo.gl/uB0Mur

Створення Фонду енергоефективності в Україні — перевірений країнами ЄС шлях модернізації будівель і скорочення енергоспоживання. Фонд спростить чимало процедур, адже для отримання коштів на енергоефективні заходи споживач має подати пакет документів і здійснити прості кроки для реалізації проекту.

Передбачається, що Фонд енергоефективності має запрацювати до наступного опалювального сезону. У Держбюджеті-2017 передбачено 400 млн.грн. на його фінансування. Від міжнародних донорів, зокрема уряду Німеччини та ЄС, очікуємо ще 100 млн євро.

В Україні практично все готове до старту цієї програми. Однак є істотна перешкода — відсутність необхідного законодавства. Для успішної роботи Фонду після запуску необхідне прийняття ще низки законопроектів, що стосуються енергоефективності: “Закон про комерційний облік комунальних послуг”, “Закон про комунальні послуги”, “Закон про енергоефективність споруд”.

Маємо надію, що ці законопроекти будуть підтримані у Верховній Раді пакетом на найближчих засіданнях, щоб дати змогу фонду розпочати роботу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *