«Зелена експедиція» Рівного 0 200

31 березня у Рівному відбувся круглий стіл, на якому обговорювалися питання можливостей ефективного використання енергії для бюджетних установ, поширення успішного досвіду впровадження енергозберігаючих заходів ОСББ, а також екологічні та енергетичні проблеми міста. Захід відбувся у рамках робочої поїздки «Зелена експедиція», учасниками якої стали народні депутати, експерти та науковці.

На круглому столі були представлені позиції законодавчого та місцевих органів влади, бізнесу, експертів та громадськості щодо актуальних питань застосування енергосервісних договорів, тарифної політики держави, розвитку відновлюваних джерел енергії тощо.

Народний депутат України Олексій Рябчин детально розповів про міжфракційне об’єднання «Зелена енергія змін». Зокрема, депутати згуртувалися довкола вирішення таких питань:

  • кліматичні зміни та кліматичні угоди;
  • визначення енергоефективності та енергозбереження пріоритетними напрямками;
  • стимулювання відновлюваних джерел енергії;
  • стале економічне зростання;
  • вирішення екологічних проблем;
  • створення нових «зелених» робочих місць.

Міський голова Рівного Володимир Хомко розповів про енергетичну ситуацію міста. За його словами, «створено схему, яка змушує всіх економити кошти – у місті обладнали будинки приладами обліку тепла». З 1400 багатоповерхових будинків залишилось обладнати лічильниками 31 будинок (99 % мешканців мають прилади обліку).

Також у Рівному діє Муніципальна програма сталого розвитку, за якою місто фінансує 70 % вартості проекту, в тому числі енергозберігаючих. У 2013-му, за перший рік реалізації програми, було виділено 1 млн грн, у 2016 році – 22 млн грн, а у 2017 році – 40 млн грн і зараз цих коштів мало для реалізації проектів від усіх бажаючих. «Думаю, з квітня запустимо ще одну програму лише з утеплення будинків», – наголосив Володимир Хомко.

Народний депутат України Остап Єднак розповів про враження від експедицій, зокрема у місті Луцьк. «У Луцьку був представлений план, де до 2030 року через заходи енергозбереження та зниження викидів містяни зможуть передбачити, яким чином місто та регіон глобально впливає на зміну клімату», – сказав пан Остап. При цьому, за словами депутата, все має бути в контексті загального системного підходу. «Це дозволить делегувати роботу і ефективніше використовувати зусилля і ресурси міста. Важливий системний підхід до енергоменеджменту», – акцентував Остап Єднак.

Про Обласні програми підтримки енергозберігаючих заходів розповів Олександр Корнійчук, перший заступник голови Рівненської обласної ради. «Програма енергоефективності, що тривала три роки, давала можливість для області зробити ряд заходів, що стосувалися енергоефективності. Цього року ми прийшли до прийняття нової програми. В процесі прийняття виникла жвава дискусія, але ми дійшли компромісу, що програма буде вдосконалена. І ми домовилися з нашими громадськими організаціями, що допрацюємо її», – зазначив перший він.

Окрім того, на обласному рівні існують програма підтримки територіальних ініціатив, де пріоритетом є енергоефективність, та програма, що передбачає просвітницьку діяльність.

«Цей захід об’єднав владу, громадськість та бізнес. І став чудовою можливістю для обговорення проблем міста разом з місцевою владою та народними депутатами. Це обмін думками та ідеями щодо подальшого розвитку Рівного. Адже енергоефективність повинна займати важливе місце в нашому суспільстві та житті», – прокоментувала місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Ірина Кантарія.

 

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора