Нафтогаз може позбавити Україну транзиту газу, – міністр енергетики 0 326

Про це міністр енергетики Ігор Насалик зазначив у інтерв’ю порталу “НВ Бізнес”.

“Об’єднана енергосистема України сьогодні і та, що була у травні 2016 року, – це абсолютно різни речі. Зараз в нас немає жодних зауважень щодо підготовки до осінньо-зимового періоду. Як відомо, в січні через блокаду непідконтрольних Україні територій Донбасу було введено надзвичайні заходи в енергетиці. А зараз їх немає. Ми працюємо у штатному режими. Запасів вугілля у нас удвічі більше, ніж було на цей період минулого року. Атомні електростанції сьогодні збільшили свою частку в енергосистемі на 10%. А це дозволило зменшити частку споживання вугілля антрацитової групи і збільшити його запаси. Я не бачу жодних проблем щодо проходження опалювального сезону в Україні,” – розповів міністр.

Разом з тим, Ігор Насалик відмовився коментувати ситуацію щодо розподілу “Нафтогазу” на видобувальну, транспортувальну і трейдерську компанії: “Нам вдалося зробити постанову про розподіл НАК Нафтогаз України, яка погоджена з нашими європейськими партнерами, з іншими фінансовими структурами. І те, що на сьогоднішній день НАК створює умови для того, щоб цей процес затягувати, мені незрозуміло як міністру, який формує державну політику в тому числі.”

Щодо перспектив зростання цін на електроенергію міністр зауважив: “З 1 січня 2017 року вперше за 25 років ціна на оптовому ринку електроенергії впала на 10%. Це не тільки за рахунок того, що ми збільшили вклад атомного сектору з дешевою електроенергією. Це і робота міністерства. Я не бачу в балансі, який ми будемо представляти, мотивації для того, щоб ціну на електроенергію збільшували. Ми бачимо мотивацію до її зменшення. Щодо газу. Газ – це не зовсім наші повноваження як міністерства. Але згідно з 187-мою постановою, яка зараз проходить на урядовому комітеті, міністерство розробило схему, яка не передбачує збільшення ціни на газ. Ще на початку моєї роботи в міністерстві була вироблена наша позиція, що Україна повинна закачувати газ з травня по серпень включно, коли газ дешевий. А для цього є всі необхідні потужності ГТС. І видавати їх споживачу в опалювальний сезон.

Тоді Нафтогаз доводив про те, що ціна суттєво повинна впасти у вересні і недоцільно закачувати, як говорить міністерство. Вони навели відповідні графіки. У результаті ми отримали, що ціна на газ не впала на 20%, як передбачав НАК, а зросла на 20%. І Україна закуповувала не за зниженими цінами, а за вищими. Розплатились споживачі і промислові структури. Тому виробляючи позицію у 187-й постанові, ми змінили систему закачування газу з 12 місяців, як передбачав Нафтогаз, на літні місяці, коли ціна нижча. За рахунок цього ціна на газ не збільшується більш ніж на 5%. А це дає можливість не збільшувати взагалі ціну газу в Україні.”

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора