Державна підтримка вуглевидобувних підприємств (Інфографіка)

Автор: | 27.03.2017

Громадянська мережа ОПОРА підготувала інфографіку, присвячену динаміці державної підтримки вуглевидобувних підприємств. 

Як бачимо з інфографіки (документ, наданий Міненерго ОПОРІ, є за посиланням: https://goo.gl/fToCml), у 2016 році, порівняно з 2014 роком, дотації скоротилися майже у 10 разів: з орієнтовно 8,7 млрд грн до 922 млн. В основному це відбулося за рахунок зменшення дотаційних шахт, які залишилися на непідконтрольній території Донецької та Луганської областей. 

Так, з 20 підприємств, які дотувалися у 2014 році, у 2016 році їхня кількість скоротилася до 10 підприємств. Також суттєво скоротилася дотація і самих підприємств. Зокрема, дотація ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» скоротилася більш ніж у 50 разів: з 847,7 млн грн у 2014 році до 14,8 млн грн у 2016 році.

На думку аналітиків житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА, це питання сьогодні надважливе з огляду на те, що у вартості електроенергії, а це основний продукт, що виробляється з вугілля, зараз ми сплачуємо ціну «Роттердам плюс доставка». І не зважаючи на економію на доставці та європейську ціну на вугілля, діяльність деяких шахт наразі є збитковою.

Якщо не зважати на потенційні проблеми неефективного управління та непрозорої роботи підприємств, основна причина збитковості — це виснаження запасів вугілля та застаріле обладнання, модернізація якого є економічно необґрунтованою. У цьому випадку безперспективні, нерентабельні шахти закривають.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *