Результати перевірки закупівель, необхідних для введення нових лав 0 286

8 лютого відбулося чергове засідання робочої групи щодо закупівель, необхідних для введення нових лав на державних вугледобувних підприємствах, які здійснюються за рахунок кредитних коштів під державні гарантії.

За черговим звітом ДП “Селидіввугілля”, після надсилання офіційних запитів до постачальників шахтного обладнання підприємство отримало остаточну відмову знизити ціну.

На минулому засіданні робочої групи йшлося про економію у 8-10%, але, як зауважив в.о. Генерального директора С. Пахомов, ця економія досягнута у закупівлях на потреби усіх шахт об’єднання. Якщо виділити закупівлі виключно на нову четверту північну лаву, заощадження коштів виявилося значно меншим. Якщо вартість ремонту комбайну 1К-101У, за результатами тендеру, який завершиться 28 лютого, не зміниться та становитиме 34 млн 440 тис. грн, загальна вартість введення нової лави складе 65 987 100 грн.

Громадянська мережа ОПОРА вважає, що ціни повинні формуватися ринком за принципом вільної конкуренції, і цілком не правильно визначати їх у “ручному режимі”, навіть колегіально спільними зусиллями робочої групи. Завдання робочої групи – висловити недовіру умовам, за яких утворилася значно завищена ціна у порівнянні з закупівлями на аналогічних державних підприємствах вугледобувної галузі, а також сформулювати рекомендації щодо усунення перешкод, що заважають прозорому ціноутворенню.

“Правильно відправити тендери ДП “Селидіввугілля” із сумнівними ціновими пропозиціями на повторний тендер з урахуванням пропозицій робочої групи. У разі завищених цін – знову аналіз пропозицій та новий тендер, – вважає аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Олександр Горлушко. – Допоки не відбудеться тендер з відповідними та співрозмірними по галузі цінами на вугледобувне обладнання”.

Як зазначалося раніше, ключове питання – необхідність термінового введення нової лави на шахті “Росія” ДП “Селидіввугілля”, де працює близько 2500 шахтарів. За доповіддю директора С. Пахомова, на сьогодні вже максимально загальмовані темпи видобутку вугілля заради подовження терміну роботи шахти без введення нової лави. Якщо зупинити видобуток, державних субсидій, наданих підприємству на соціальну підтримку шахтарів, які втратили зайнятість через затримку ведення навої лави, вистачить на три місяці. Що буде далі – незрозуміло нікому. Цю інформацію підтвердив і профільний департамент Міністерства.

За результатами діяльності робочої групи Громадянська мережа ОПОРА підготувала рекомендації до протоколу засідання щодо посилення громадського контролю над використанням коштів.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора