Мер Києва Віталій Кличко повинен звернутися до уряду з ініціативою про перерозподіл коштів, виділених для погашення заборгованості по субсидіях перед комунальними підприємствами.
Таку думку висловила координатор житлово-комунальних і енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко, передає РБК-Україна з посиланням на "Апостроф".
"Очевидно, що ініціатива повинна бути від київського міського голови, насамперед для того, щоб ще раз переглянути обсяг субсидій, щоб цих коштів було достатньо", - заявила вона.
За словами Бойко, недофінансування погашення заборгованості перед комунальними підприємствами в Києві негативно позначиться на підготовці до опалювального сезону.
Експерт не виключає, що столиця недоотримала кошти через те, що КМДА могла подати занижені показники в уряд.
"Чому так пройшов перерозподіл, я не знаю, для мене це загадка, цим займається Міністерство соціальної політики, Міністерство фінансів, а головне, облдержадміністрації. Як так сталося, я до кінця не розумію цього процесу в тому, що області в принципі повинні були подавати бюджетний запит або місто, саме Київ, наприклад недоподав, чи це вже відбулося зменшення на рівні Міністерства фінансів, у мене немає такої інформації", - заявила Бойко.
Разом з тим, за її словами, Мінфін досі не визначив ціну на газ, яка повинна бути зазначена в договорі між газорозподільними підприємствами і теплокомуненерго, в даному випадку "Київенерго" для забезпечення життєдіяльності міста.
"Оскільки існують ці штрафи та пені, плюс не відома до сьогоднішнього дня ціна на газ, договір, наскільки я розумію, не укладено. Є ризик, що він не буде укладений. Тому можливо, що затягнеться початок опалювального сезону, і він відбудеться не вчасно, принаймні, такий ризик є", - додала експерт.
Бойко також нагадала, що визначення ціни на газ впливає і на переговори з МВФ.
Як відомо, Кабмін розпорядженням 558-р від 18 серпня перерозподілив кошти, які повинні були бути направлені на погашення боргів з оплати комунальних послуг через механізм субсидій. Зокрема, Києву суму зменшили на 1,5 млрд грн, а Київській, Полтавській, Херсонській областям сумарно збільшили на 1,8 млрд грн.
вологість:
тиск:
вітер: