Договір з управителем

Автор: | 22.05.2017

Продовжуємо говорити про законопроект «Про житлово-комунальні послуги» реєстр. № 1581-д.

Минулого тижня ми писали про житлову послугу та про управителя багатоквартирного будинку. Сьогодні говоримо про договірні відносини співвласників з управителем.

Отже, управитель багатоквартирного будинку – це фізична особа – підприємець або юридична особа, яка надає послуги з управління, уклавши договір зі співвласниками багатоквартирного будинку.

Основна функція управителя – забезпечити належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб та належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території.

Договір з управителем має відповідати умовам Типовому договору з управління багатоквартирним будинком, який після прийняття законопроекту 1581-д буде затверджено КМУ.

Відповідно до законопроекту існує три моделі укладання договору з управителем:

 • у випадку, якщо співвласники прийняли рішення щодо самостійного управління будинком і хочуть найняти управителя, передавши йому функції з управління будинком (або частину цих функцій) – договір з управителем підписує уповноважена особа від імені усіх співвласників;
 • якщо у будинку вже створено ОСББ і співвласники хочуть частину або всі функції з управління передати управителю – договір з управителем підписує голова ОСББ від імені співвласників;
 • якщо співвласники не визначилися із формою управління у своєму будинку та не прийняли рішення хто буде управляти їхнім будинком – управителя призначає орган місцевого самоврядування після проведення відповідного конкурсу, а договір з управителем підписує уповноважена особа або керівник ОМС.

Законопроект також передбачає істотні умови цього договору, вимоги щодо діяльності управителя, його права, обов’язки та відповідальність перед співвласниками.

Істотні умови договору з управителем:

 1. перелік послуг;
 2. вимоги до якості послуг;
 3. права і обов’язки сторін;
 4. відповідальність сторін за порушення договору;
 5. ціна послуги;
 6. порядок оплати послуги;
 7. порядок і умови внесення змін до договору, в тому числі щодо ціни послуги;
 8. строк дії договору, порядок і умови продовження його дії та розірвання.

Термін дії договору – 1 рік, але продовжується на черговий однорічний строк автоматично, якщо немає заперечень сторін. При цьому, якщо управитель не справляється із покладеними на нього обов’язками, співвласники можуть розірвати договір, попередивши про це за 2 місяці, та найняти іншого управителя.

Слід у черговий раз наголосити, що ціна на послугу з управління також є договірною, не регулюється на державному рівні, визначається у договорі з управителем та складається з витрат на утримання багатоквартирного будинку і прибудинкової території та винагороди управителю.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *