Проста формула комерційного обліку комунальних послуг: менше споживаєш – менше платиш

Автор: | 07.03.2017

Громадянська мережа ОПОРА у рамках інформаційної кампанії «Сусіди» продовжує знайомити вас із новаціям законодавства у сфері надання житлово-комунальних послуг.

Сьогодні ми з’ясуємо, що таке комерційний облік комунальних послух і що він дасть пересічним споживачам.

Проект Закону про ЖКП визначає, що розрахунки між споживачами та виконавцями комунальних послуг проводяться на підставі кількісних показників обсягу отриманої комунальної послуги, визначених за допомогою вузла обліку (лічильника).

Крім того, зараз у Верховній Раді України чекає прийняття у другому читанні проект Закону України «Про комерційний облік комунальних послуг» № 4901, який передбачає запровадження 100 % комерційного обліку комунальних послуг.

Для споживача запровадження комерційного обліку комунальних послуг – це можливість заощаджувати природні ресурси та економити власні кошти.

Встановлення лічильника змінює систему оплати за нормативом на систему оплати за фактично спожиті комунальні послуги. Це дозволить нам з вами платити за реально спожиті послуги, чітко бачити, скільки використано і за що слід платити.

Отже, законопроект № 4901 передбачає обов’язкове обладнання усіх будівель, які приєднані до зовнішніх мереж постачання теплової енергії, питної води та гарячого водопостачання, засобами комерційного обліку.

Обладнання будинковими вузлами обліку існуючих будівель зобов’язаний провести оператор відповідних зовнішніх мереж у термін:

  • нежитлових будівель – до 1 жовтня 2017 року;
  • житлових будівель – до 1 жовтня 2018 року.

У багатоквартирних будинках та інших будівлях, де налічується більше одного споживача, пропонується обов’язкове встановлення індивідуальних (квартирних) приладів обліку (або приладів-розподілювачів теплової енергії), які використовуються для розподілу показів будинкового приладу обліку:

  • у нежитлових будівлях – до 1 жовтня 2017 року;
  • у житлових будівлях – до 1 жовтня 2018 року.

Також законопроект містить заборону приєднання до вищезгаданих зовнішніх мереж новозбудованих будівель, які не обладнані приладами обліку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *