Кабінет Міністрів України прийняв Типові договори про реструктуризацію заборгованості тепло- та водо- постачальних підприємств 0 241

Сьогодні на засіданні Уряду прийнято Типовий договір про реструктуризацію заборгованості за спожиту електричну енергію та Типовий договір про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ.

Нормативно-правові акти передбачені Законом України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» від 3 листопада 2016 року № 1730-VIII.

Раніше Уряд прийняв Постанову КМУ від 21 лютого 2017 року № 93, якою затверджено Порядок ведення реєстру теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії, та користування зазначеним реєстром (далі – Реєстр).

Проте Мінрегіон ще не затвердив Типове положення про комісії з питань узгодження обсягів заборгованості з різниці в тарифах. Відповідний проект наказу Мінрегіону оприлюднений на офіційному сайті Мінрегіону та наразі знаходиться у Мінюсті для державної реєстрації.

«Саме відсутність територіальних комісій зараз стає основною перепоною для включення до Реєстру тепло- та водо- постачальних організації. Адже узгодження розрахунків щодо обсягів заборгованості підприємств з різниці в тарифах здійснюється на основі протоколів таких територіальних комісій», – зазначає аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Камінська.

Разом з тим, 28 березня під час селекторної наради з регіонами Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко пообіцяв, що механізм реструктуризації заборгованості, передбачений Законом № 1730, запрацює найближчим часом.

«З 1 квітня запрацює Реєстр підприємств тепло- та водопостачання, які зможуть врегулювати заборгованість перед НАК «Нафтогаз» за спожиті енергоносії і розпочати процес реструктуризації боргів. У процесі реструктуризації будуть списані штрафи і пені за спожиту енергію та надаватимуться субвенції від держави для зменшення боргових зобов’язань підприємств», – наголосив Геннадій Зубко.

Нам залишається чекати 1 квітня та сподіватися, що Мінрегіон готовий до запуску роботи Реєстру, і обіцяне Віце-прем’єр-міністром не залишиться першоквітневим жартом.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора