Президент України підписав Закон “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” 0 263

Президент України підписав Закон “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, який визначає правові, економічні та організаційні засади забезпечення комерційного, у тому числі розподільного, обліку послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання. Про це повідомляє прес-служба голови держави.

Нагадаємо, цим Законом запроваджується обов’язковий облік тепла і води. Завдяки обліку населення платитиме лише за спожиті ресурси. Запровадження норм цього Закону дозволить контролювати ефективність реалізації заходів з енергоефективності. Все це має сприяти зменшенню витрат споживачів на оплату комунальних послуг.

Нормами Закону визначено порядок оснащення будівель та окремих приміщень вузлами комерційного обліку, їх обслуговування, заміни та абонентського обліку, особливості зняття показів вузлів обліку та відповідного розподілу обсягу спожитих комунальних послуг, організаційно-правові засади формування рахунків на оплату комунальних послуг. 

Водночас, система, запропонована в законі, стовідсотково гарно працюватиме, коли буде і загальнобудинковий облік, і індивідуальний. Як наголосила координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко, для цього ще потрібно прийняти близько 20 підзаконних актів.

“Якщо по теплу десь на 70% є облік, то по воді – 30%. І чим більше людей є без обліку, або вони вчасно не подають показники, тим більше виникатиме проблем, яким чином це буде розподілятись між людьми. Таких питань є багато, але вони і не могли бути вирішені базовим законом. Виконання закону буде залежати від якості підзаконної бази”, – наголосила вона в коментарі 24-му каналу.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора