Тарифи на тепло і воду ліцензіатів НКРЕКП мають проходити процедуру відкритого обговорення перед встановленням 0 333

Тарифи на тепло і воду ліцензіатів НКРЕКП мають проходити процедуру відкритого обговорення перед встановленням

Відтепер тарифи на тепло і воду ліцензіатів НКРЕКП мають проходити процедуру відкритого обговорення перед їх встановленням. Те ж стосується і затвердження інвестиційних програм підприємств. Це передбачено постановою НКРЕКП №866 від 30.06.2017 р., яка набула чинності.

Нагадаємо, НКРЕКП прийняла нові постанови, що визначають, які із підприємств – постачальників комунальних послуг – будуть ліцензіатом НКРЕКП, а які – місцевих органів влади. На прикладі постанови НКРЕКП №308 від 22.03.2017 Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання», ліцензіатами НКРЕКП з виробництва теплової енергії є суб’єкт господарювання з обсягом виробництва 170 тисяч Гкал при забезпеченості засобами обліку теплової енергії споживачів у розмірі 70% станом на 01 серпня 2017 року та у розмірі 90% станом на 01 січня 2018 року.

Стосовно водопостачання, ліцензіатами НКРЕКП є суб’єкти господарювання зі споживачами послуг більше 100 тисяч людей та з обсягами реалізації по водопостачанню більше 300 тис куб. м, та водовідведення більше 200 тис. куб. м. Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення затверджені постановою НКРЕКП № 307 від 22.03.2017 року.

“Таким чином, НКРЕКП, з одного боку, зменшила кількість своїх ліцензіатів, а з другого боку – підняла їх якість. Зараз НКРЕКП зможе більш якісно проаналізувати роботу та досягнення своїх ліцензіатів, бо вони мають досить великий відсоток засобів обліку. З іншого боку, місцева влада почне вчитись встановлювати тарифи, для цього необхідно мати у штаті кваліфікованих працівників, бо при їх відсутності тарифи можуть бути не зовсім економічно обґрунтованими. Тому для публічного контролю за діяльністю теплопостачальних та водопостачальних підприємств необхідно буде працювати із ОМС. Тому процес розрахунків та затвердження тарифів має бути прозорим та публічним”, – наголосив аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Денис Кравченко.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора