Законодавче врегулювання платного користування державними газорозподільними мережами: актуальний стан 0 53

19 травня відбулося засідання робочої групи з розробки пропозицій щодо законодавчого врегулювання платного користування державними газорозподільними мережами. На засіданні були присутні представники газорозподільних компаній, ДК “Газ України”, представники Громадянської мережі ОПОРАDiXi Group, експерти та народний депутат Вікторія Войціцька. 

Учасники зустрічі розглянули такі питання: 

  • Приватизація облгазів на початку 90-х: плюси та мінуси.
  • Недовирішення проблеми оформлення користування ГРМ в історичній перспективі.
  • “Доприватизація” облгазів в 2010-х роках і створення монополії одного гравця.
  • Причини і наслідки Постанови КМУ №770.
  • Неповнота обліку і паспортизації ГРМ різних форм власності облгазами.
  • Спроби вирішити питання платного користування мережами через запровадження орендних відносин.

Як виявилося, в Міністерстві енергетики відсутні договори щодо управління газорозподільними мережами. Однак під час засідання колишній працівник Міненерго Леонід Нестер наголосив, що орендує банківську скриньку, де знаходяться 6400 сторінок всіх договорів, які він готовий передати Міністерству, якщо буде сформована робоча група з передачі документів.

Представники газорозподільних підприємств наголошували на необхідності залучення значних інвестицій для забезпечення безаварійної роботи. Проте у договорах із управління ГРМ закріплено обов’язок компаній використовувати 100% амортизаційних відрахувань на відновлення майна. 

Аналітик Громадянської мережі ОПОРА Денис Кравченко наголосив на необхідності аналізу ефективності роботи газорозподільних компаній через використання амортизації. Міністерству енергетики запропоновано спільними зусиллями розробити кількісні та якісні показники для подальшого аналізу. Представники асоціації газового ринку України підтримали ініціативу, але наголосили на невідповідності тарифів, однак представники НКРЕКП не прийшли на засідання. 

Заступник Міністра енергетики Ігор Прокопів зауважив, що систему утворення тарифів у галузі слід замінити на стимулююче тарифоутворення. Натомість представник ОПОРИ звернув увагу присутніх, що без контролю за якістю виконання зобов’язань зі сторони міністерства, Нацрегулятора та громадськості, збільшення тарифів не призведе до покращення роботи газорозподільних підприємств.

Громадянська мережа ОПОРА направить до Міністерства енергетики пропозиції щодо публічного контролю за використанням амортизаційних відрахувань газорозподільних підприємств та досягнутих результатів освоєння коштів.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора