Затверджено річний звіт НКРЕКП за 2016 рік: коментар ОПОРИ 0 242

30 березня 2017 року на відкритому засіданні НКРЕКП прийнято постанову «Про затвердження Звіту про результати діяльності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у 2016 році».

Звіт містить інформацію про діяльність Нацкомісії у сферах енергетики та комунальних послуг за 2016 рік. Також у звіті вказано пріоритетні напрямки роботи НКРЕКП у 2017 році.

У документі детально розписана загальна інформація щодо кожної сфери, показано ріст тарифів, рівень втрат та технологічних витрат підприємств електро-, газо-, водо- та теплопостачання. Разом із тим, як зазначає аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Денис Кравченко, відсутній аналіз виконання контролюючих функцій НКРЕКП стосовно досягнутих результатів діяльності ліцензіатів за звітний рік.

«Плани на 2017 рік дуже важко оцінити без аналізу досягнутих ліцензіатами запланованих показників за попередній рік. Наприклад, візьмемо інвестиційні програми підприємств у сферах енергетики та комунальних послуг. Звіт містить інформацію про затверджені інвестиційні програми на 2017 рік, розписано складові інвестпрограм та заплановані інвестиції. Проте аналіз виконання ІП із показниками досягнутої ефективності від їхнього впровадження за 2016 рік відсутній. Одним із пріоритетних напрямків діяльності НКРЕП у 2017 році є перехід на стимулююче тарифоутворення. Однак без аналізу поточного використання коштів та досягнутих результатів такий перехід буде безрезультатним, адже відсутній механізм контролю якості результатів впровадження інвестиційних програм підприємств», – переконаний аналітик ОПОРИ.

На думку представника Громадянської мережі ОПОРА, перехід на стимулююче тарифоутворення має бути доопрацьованим, оскільки повинен враховувати якісне виконання інвестиційних програм попередніх років, адже за них заплатили споживачі в складі тарифу на відповідну послугу.

«Процедуру контролю за досягненням якісних показників упровадження інвестиційних програм слід відпрацювати найближчим часом. Адже усі корупційні загрози щодо можливих зловживань у процесі виконання інвестиційних зобов’язань лягають на плечі споживачів комунальних послуг», – підкреслив Денис Кравченко. 

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора