Німецькі квартиронаймачі отримають пільги за сонячну енергію 0 277

В Німеччині схвалили закон, згідно з яким квартиронаймачі отримають право розпоряджатися сонячною енергією, отриманою від панелей на дахах будинків. Користуватися електроенергією, виробленою панелями, вони зможуть за пільговим тарифом – 4,3 центи США за кВт*год.

Як повідомляє EcoTown з посиланням на Bloomberg, за даними уряду Німеччини новою системою скористаються близько 3,8 млн. квартиронаймачів. Вона збалансує права квартиронаймачів і домовласників, які «безпосередньо беруть участь у розширенні використання відновлюваних джерел енергії, на відміну від орендарів». Таким чином, доступ до сонячної енергії отримають значно більше людей: адже власне житло мають лише 50% німців, а решта винаймають його. Якщо раніше електроенергією виробленою сонячними панелями міг розпоряджатися тільки власник будинку або сонячної електростанції (продавати її в мережу за «зеленим» тарифом або використовувати для потреб будівлі), то тепер доступ до користування цією електрикою отримали й орендарі квартир, які не є власниками житла.

Разом з тим, деякі аспекти нового закону піддалися критиці: зокрема те, що пільги не поширюватимуться, якщо обсяг споживання сонячної енергії перевищить 500 мегават на рік. Крім того, за доступ до «чистої» енергії квартиронаймачі сплачуватимуть додатковий збір. Тільки за минулий рік додаткові податки збільшили загальну суму рахунків за електроенергію на 23 млрд євро, а до 2019 року ця сума зросте. 

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора