Острів Борнхольм у Данії – взірець переходу на «чисту» енергію для українських громад 0 1042

22 серпня представники делегації України на чолі з Головою Держенергоефективності Сергієм Савчуком відвідали острів та ознайомилися з роботою енергокомпанії «Bornholms Energi & Forsyning».

Про це повідомляє прес-служба Держенергоефективності.

Споживати 70% енергії з відновлюваних джерел – реальність для жителів острова Борнхольм, що знаходиться в Балтійському морі та належить Данії. Серед основних джерел – енергія сонця, вітру та біомаса. Більше того, до 2025 року громада острова планує стати абсолютно незалежною від традиційних енергоносіїв та на 100% бути забезпеченою «чистою» енергією. Досвід Борнхольма у цій сфері – унікальний та цінний для України.

Як повідомили представники компанії, підприємство має розгалужену систему виробництва електроенергії з відновлюваних джерел. На острові діє біоТЕЦ, твердопаливні котельні, біогазова станція, 30 вітрових установок, тисяча приватних сонячних електроустановок.

«В Україні також сприятливі умови для виробництва енергії абсолютно з різних відновлюваних джерел. Кожен регіон багатий на той чи інший ресурс. Враховуючи нещодавно запроваджені законодавчі стимули, для бізнесу є чимало можливостей для інвестицій у цей ринок. Наприклад, «зелений» тариф на електроенергію з біомаси та біогазу – один з найвищих в Європі та становить 12,4 євроценти/кВт*год.», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Він також відзначив пожвавлення у відновлюваній електроенергетиці України. Лише за I півріччя 2017 року встановлено 127 МВт нових потужностей «зеленої» електроенергії, що більше ніж за весь 2016 рік.

Ознайомившись з політикою розвитку відновлюваної енергетики як в Данії, так і в Україні, сторони здійснили візит на ТЕЦ, що працює на деревній трісці.

Як розповіли данські експерти, значне споживання енергії з відновлюваних джерел потребує сталої та гнучкої роботи енергосистеми. Щоб вирішити це завдання, ще у 2011 році острів став демонстраційним майданчиком для реалізації данського проекту “розумних” електромереж «EcoGrid EU». Його ціль – забезпечити рівномірний розподіл електроенергії від виробника, який використовує відновлювані джерела енергії, до кінцевого споживача.

За підсумками візиту домовлено продовжити співпрацю щодо напрацювання стимулів впровадження «зелених» проектів та механізмів балансування енергосистеми, в якій задіяно чимало виробників енергії з відновлюваних джерел.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора