Марія Осипчук: ОСББ – не панацея 0 398

1 березня в Українському кризовому медіа-центрі відбулася інформаційна зустріч за участі аналітика Громадянська мережа ОПОРА, засновниці Школи ефективного ОСББ Марії Осипчук із представниками регіональних засобів масової інформації. Також у заході взяв участь представник УКМЦ Роман Вибрановський.

Під час зустрічі у форматі питання-відповідь розмовляли про позитивний досвід створення ОСББ, історії успіхів енергоефективних ОСББ та про важливість енергетичного аудиту.

Роман Вибрановський зазначив: «Аудитор, щоб ви правильно розуміли, – це не людина, яка просто підписує якийсь документ. Якщо у вас є машина і вона погано їде, то майстер приходить і каже, що вам не треба робити капремонт двигуна, вам потрібно щось там трошки змінити і воно буде значно ефективніше. З будинком те саме. Може вам не треба робити капремонт і утеплювати пластиком стіни, просто поміняйте кілька вікон, через які найбільше втікає».

Марія Осипчук, у свою чергу, докладніше зупинилася на проблемних питаннях багатоквартирних будинків та прості способи їх вирішення – за допомогою варто звертатися до фахівців: «Багато проблем є що в Києві, що по Україні, коли будують будинок, до нього роблять індивідуальний тепловий пункт, але його не регулюють. Через це в одній квартирі 12, в іншій 30 градусів, і просто для того, щоб зменшити споживання і зекономити, достатньо відрегулювати цей індивідуальний тепловий пункт. Тобто, насправді рішення бувають дуже прості. Іноді ми думаємо, що нам треба вкладати мільйони, щоб щось зробити. Спеціалісти тому і спеціалісти, тому що вони можуть допомогти».

Коментуючи захід, аналітик ОПОРИ зазначила: «Представники засобів масової інформації зібралися тут для того, щоб ми разом могли донести до людей, що таке ОСББ, навіщо це потрібно і чому. Створити ОСББ – це не значить скуштувати чарівну пігулку, щоб наші проблеми автоматично закінчилися. Створюючи ОСББ, ми тільки починаємо відкривати для себе «скриньку Пандори» і з’ясовувати, які ж проблеми є в будинку. І далі, після створення ОСББ, ще буде роки три напруженої роботи для того, щоб привести цей будинок до більш-менш задовільного стану. Дійсно, ОСББ – це не панацея, але з ОСББ починається те, що буде панацеєю для будинку», – переконана Марія Осипчук.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора