Автобус з пасажирами пікетував КМДА 0 284

21 вересня під Київською міською держадміністрацією відбулась акція-перфоменс #ЗвільниСмугу. Акція була проведена в рамках Європейського тижня мобільності. Представник Громадянської мережі ОПОРА приєднався до пікету, організованого громадським рухом Екоцентр.

Основна причина забрудненості Києва – викиди від транспорту. Ця частка сягає 89% від загальних викидів у повітря. Повноцінне функціонування смуг громадського транспорту – один із найдешевших та ефективних заходів із врегулювання проблем транспорту в місті. Крім того, це дасть змогу уникнути заторів та покращити якість повітря.

Громадським транспортом користується 78% киян, які кожного ранку спізнюються на навчання чи роботу через невиконання власників приватних автівок правил дорожнього руху. Смуги громадського транспорту вивільнять автобуси та тролейбуси із заторів завдяки відсутності конкуренції з іншими автомобілями.

Наразі в Києві є 14 вулиць з розміткою для смуг громадського транспорту. Однак обов’язком КМДА є забезпечення повноцінного функціонування «намальованих» смуг.

«Ефективна робота громадського транспорту дає можливість відмовитись від особистого авто, а це, у свою чергу, призводить до скорочення викидів парникових газів. Це ще один крок до сталого розвитку на міському, а згодом і на державному рівнях», – зазначає аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Дмитро Кузнєцов.

Раніше ініціатори проведення акції тривалий час звертались до представників КМДА із рекомендаціями стосовно врегулювання питання транспорту в місті, проте марно. Зараз громадські активісти сподіваються, що акції такого формату будуть помітнішими і призведуть до повноцінного діалогу між мешканцями та владою міста.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора