Експерти обговорили перспективи збільшення видобутку природного газу 0 27

8 листопада у Комітеті Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки відбулися слухання на тему: «20 млрд куб. метрів природного газу власного видобутку у 2020 році – як це зробити ПАТ “Укргазвидобування”?», на яких експерти обговорили перспективи збільшення видобутку та проблеми, які заважають розвитку галузі.

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Ольга Белькова з приводу рішення КМУ щодо Юзгазу зазначила, що інвестори повинні стояти в черзі з найкращими пропозиціями та умовами для України.

Юрій Вітренко, директор з розвитку НАК «Нафтогаз України», зауважив, що популізм та корупція призвели до занепаду газовидобування. Занижена ціна газу стимулює нераціональне споживання та, як наслідок, фінансування економіки Росії з держбюджету України.

На його думку, необхідно змінити імпортний паритет на експортний. Це дозволить за рахунок ринкових механізмів знизити ціну газу. Крім того, важливим кроком зі сторони влади для розвитку «Укргазвидобування» стане зниження впливу на корпоративне управління та вирішення питання щодо зменшення ренти.

Голова правління ПАТ «Укргазвидобування» Олег Прохоренко зазначив, що наразі підприємство забезпечує 5% бюджету. Попереднє керівництво «Укргазвидобування», за його словами, через боргові зобов’язання перед російськими банками свідомо доводило підприємство до банкрутства, аби дешево продати російським компаніям разом з дозволами на видобування.

Як зазначив Олег Прохоренко, аудиторська компанія «Делойт» рекомендувала «Укргазвидобуванню», окрім модернізації власних бурових верстатів, також на частину свердловин залучити підрядників. Крім того, «Укргазвидобування» планує позбутися залишків договорів про спільну діяльність. Наразі з восьми договорів про спільну діяльність в судовому порядку розірвано шість через невиконання інвестиційних зобов’язань.

Ольга Белькова поставила питання, чи доцільно передавати ліцензії на видобуток «Укргазвидобуванню», чи логічно буде залучити інвесторів, у тому числі великі міжнародні компанії зі світовим ім’ям. У відповідь на це Олег Прохоренко зазначив, що в багатьох країнах існують великі національні компанії, які у своїй діяльності відстоюють інтереси держави.

«Сьогодні «Укргазвидобування» видобуває 75% газу в Україні. Надання їм додатково великої кількості дозволів викликає загрозу виникнення монополії. На мою думку, в таких умовах пріоритетною стає реформа процедури видачі дозволів на рівних засадах для усіх учасників ринку. Це дозволить залучити до роботи компанії зі світовим ім’ям. А здорова конкуренція піде на користь розвитку галузі», – вважає аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Олександр Горлушко.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора