Кабмін схвалив зміни до Правил до Типового договору про надання послуг з централізованого опалення 0 3048

З метою удосконалення порядку плати за споживання теплової енергії, гарячої та холодної води за наявності квартирних лічильників, Мінрегіон розробив проект постанови Кабінету Міністрів «Про внесення змін до Правил та Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води i водовідведення», який було схвалено сьогодні під час засідання Уряду.

Як зазначається у пояснювальній записці до проекту акта, відповідно до пункту 10 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води i водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630, справляння плати за нормативами (нормами) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань не допускається, за винятком випадків несправності засобів обліку води i теплової енергії, що не підлягає усуненню. У такому випадку плата за послуги з моменту виявлення несправності вноситься згідно з нормативами (нормами) споживання.

Основним споживачем послуг теплопостачальних підприємств є населення i оплата цих послуг є головним джерелом доходів таких підприємств. Разом з тим, у випадках систематичного ненадання споживачами показань квартирних засобів обліку, теплопостачального підприємства несуть значні витрати, не маючи можливості нарахування сплати за надані послуги для таких споживачів.

Запропонованими змінами передбачено права виконавця послуг здійснювати контроль за правильністю зняття споживачем показань квартирних засобів обліку, нарахування плати за послуги, згідно з нормативами (нормами) споживання у paзi несправностей квартирних засобів обліку, що не підлягає усуненню, виявлення пошкодження/відсутності пломби на квартирних засобах обліку чи факт заниження показань квартирних засобів обліку, а також недопуску представника виконавця для зняття контрольних показань квартирних засобів обліку.

Також змінами передбачено, відновлення розрахунку за показниками квартирних засобів обліку, якщо споживачем усунуті виявлені недоліки.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора