Комітет ЖКГ схвалив основні законопроекти у сфері енергозбереження 0 17

Під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Віце-премʼєр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко презентував законопроект «Про Фонд енергоефективності». Зокрема він зазначив, що Мінрегіон вже прийняв ДБН «Теплова ізоляція будинків».

Положення норм, визначених ДБН, встановлюють мінімальні вимоги до теплотехнічних показників конструкцій теплоізоляційної оболонки будівель та до енергетичних характеристик будівель або відокремлених їх частин, що визначені на підставі економічно обґрунтованого рівня енергетичної ефективності будівлі з урахуванням очікуваного життєвого її циклу за умови задоволення побутових потреб людини та створення оптимальних мікрокліматичних умов для її перебування та/або проживання у приміщеннях такої будівлі.

«Після довготривалого процесу розробки та погодження законопроекту «Про Фонд енергоефективності», до якого було висловлено низку зауважень від центральних органів виконавчої влади, нами запропоновано, що Фонд буде прибутковою організацією, та визначено державні банки, які братимуть участь у кредитуванні власників житла. Також ми плануємо розширити перелік банків, залучивши до процесу кредитування у рамках діяльності Фонду і комерційні банки для створення конкурентних умов на ринку фінансових послуг. Прийняття законопроекту дозволить врегулювати правові та організаційні засади діяльності Фонду енергоефективності», – зазначив Г. Зубко.

Народні депутати за результатами обговорення законопроекту вирішили рекомендувати профільному Комітетові з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки прийняти його за основу під час голосування у Верховній Раді України.

Народні депутати також прийняли рішення щодо винесення Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» (реєстр № 4941-д) на повторне перше читання. Законопроект, який внесено групою народних депутатів, доопрацьовано Комітетом з урахуванням положень урядового законопроекту (реєстр. № 4941) та альтернативного депутатського (реєстр. № 4941-1).

Крім того, під час підготовки до другого читання до законопроекту «Про комерційний облік комунальних послуг» (реєстр. № 4901) народні депутати надали 181 поправку, з яких 116 – враховано. Комітет прийняв рішення направити законопроект до Головного науково-експертного управління. Після отримання відповідного експертного висновку законопроект буде схвалено Комітетом до другого читання.

Відповідно до порядку денного засідання Комітет також розглянув законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування підприємств, що надають комунальні послуги» (реєстр № 5630), прийняття якого дасть можливість врегулювати низку питань щодо оподаткування підприємств, які надають комунальні послуги, у звʼязку із запровадженням розстрочки на оплату послуг з централізованого опалення для споживачів.

У разі прийняття законопроекту зменшиться податкове навантаження на теплопостачальні підприємства за рахунок встановлення для них річного податкового (звітного) періоду та особливостей справляння податку на додану вартість. За інформацією Мінрегіону, наразі до підприємств теплопостачання із заявами про оформлення розстрочки звернулося уже 7 070 абонентів.

Комітет прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект у першому читанні.

На думку аналітика житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Юлії Чеберяк, схвалення ключових законопроектів у сфері енергоефективності, зокрема «Про Фонд енергоефективності», «Про енергетичну ефективність будівель» та «Про комерційних облік комунальних послуг», свідчить про наміри політиків та чиновників ефективно реалізовувати задекларовані цілі реформи, а також імплементувати основні стандарти ЄС та зобов’язання України відповідно до Угоди про Асоціацію.

«За результатами засідання Комітету будемо очікувати обіцяного урядовцями та політиками Дня енергоефективності у Верховній Раді України», – зазначила представниця ОПОРИ.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора