Кому вигідні відключення гарячої води 0 275

Відключення гарячої води вигідні газовим монополістам. Про це в коментарі Gazeta.ua розповіла Марія Яковлєва, член колегії Державного агентства з енергозбереження та енергоефективності.

“Коли вимикають гарячу воду, ніхто не запитує чи є у квартирі електричний бойлер. Споживачам одразу починають нараховувати споживання газу за великою нормою. Це вигідно, в першу чергу, газовим монополістам. Коли використовуєте газ просто для приготування їжі – то це 4,4 куби. Щойно вимикають гарячу воду, норму збільшують до 7,8 кубів. Наприклад, у Києві близько 760 тисяч абонентів використовують газ для приготування їжі. І значно менше його використовують для підігріву води. У більшості в квартирах немає лічильників газу”, – говорить Марія Яковлєва.

Коли постачальники заявляють, що воду вимкнули за борги, треба розібратися, чи дійсно це заборгованість населення.

“60 відсотків населення – це споживачі, які отримують допомогу від держави. У вигляді субсидії або пільг. Самі споживачі гроші за субсидії або пільги не отримують. Монетизації в Україні ще не було. Ці кошти йдуть від держави напряму постачальникам. Якщо бюджет не розраховується з ними, то це не борг самих українців. Це питання до держави – чому не проводять розрахунки? Можливо це організаційна проблема: ніяк не можуть зібрати необхідні документи і провести розрахунки. Або це проблема дефіциту коштів”, – додала експерт.

Українці заборгували за комунальні послуги понад 11 млрд грн, за даними Держстату. Середня платіжка взимку становить 1500 грн. У травні, коли не потрібно платити за опалення, скоротилася до 900 грн. У багатоповерхівці заборгованість за комуналку має як мінімум кожна десята квартира.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора