НКРЕКП затвердив перші нормативно-правові акти щодо впровадження стимулюючого регулювання у сфері теплопостачання 0 1383

Сьогодні, 27 липня, на засіданні НКРЕКП затверджені перші нормативно-правові акти щодо впровадження стимулюючого регулювання у сфері теплопостачання.

Впровадження механізмів стимулюючого тарифоутворення у сфері теплопостачання – один з основних та першочергових кроків у напрямку реформування системи теплопостачання, здійснення яких заплановано до кінця 2018 року.

У рамках реалізації Проекту USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні” було розроблено “Концепцію та план дій щодо запровадження стимулюючого регулювання у сферах теплопостачання і централізованого водопостачання та водовідведення” (Концепція).

Формування тарифів на принципах стимулюючого регулювання – це сучасний та дієвий підхід до регулювання діяльності господарюючих суб’єктів. Він добре зарекомендував себе в міжнародній регуляторній практиці, оскільки спонукає підприємства до ефективного використання ресурсів, підвищення ефективності діяльності в цілому.

Зазначеною Концепцією погоджено План дій із поетапного впровадження стимулюючого регулювання у сфері теплопостачання, який в загальних рисах візуалізовано на інфографіці, що розробила Громадянська мережа ОПОРА.

У зв’язку з цим НКРЕКП проведе роботу щодо напрацювання нормативно-правової бази з метою впровадження механізму стимулюючого регулювання як одного з пріоритетних напрямків діяльності Нацкомісії у частині державного регулювання сектору теплопостачання.

Нагадаємо, 27 липня на засідання НКРЕКП було винесено на затвердження декілька із розроблених нормативно-правових актів щодо запровадження стимулюючого тарифоутворення у сфері теплопостачання. Мова йде про наступні документи.

Проект постанови НКРЕКП «Про затвердження Порядку формування тарифів на транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами на принципах стимулюючого регулювання». 

Порядок передбачає застосування визначених параметрів регулювання, що мають довгостроковий термін дії, стимулює суб’єктів природних монополій до підвищення якості товарів та ефективності з поступовим скороченням неефективних витрат, забезпечує створення умов для залучення інвестицій з метою сталого функціонування та розвитку, передбачає цільові завдання суб’єкту господарювання щодо скорочення втрат теплової енергії в мережах та зменшення витрат на електроенергію для технологічних потреб з транспортування теплової енергії.

Проект постанови НКРЕКП «Про затвердження Процедури встановлення тарифів на транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами на принципах стимулюючого регулювання».

Зазначений проект постанови передбачає вимоги до оформлення заяви на встановлення тарифу, перелік документів, які ліцензіат повинен надати разом із заявою на встановлення тарифу, порядок та строки розгляду заяви, умови, за яких здійснюється перегляд тарифу на транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами. 

Це дозволить установлювати тариф на транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами у разі застосування стимулюючого регулювання відповідно до чітко визначеної процедури, яка регламентує офіційно установлений порядок дій та оформлення необхідних документів.

Проект постанови НКРЕКП «Про встановлення регуляторної норми доходу на регуляторну базу активів для суб’єктів, що провадять (мають намір провадити) господарську діяльність з транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами».

Проект постанови передбачає застосування визначених параметрів регулювання, що мають довгостроковий термін дії. Це дозволить забезпечити залучення інвестицій, що в свою чергу стимулює суб’єкти господарської діяльності, що здійснюють діяльність сфері транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами, до ефективної роботи та підвищення інвестиційної привабливості компанії, стимулює суб’єкти природних монополій до підвищення якості товарів та ефективності з поступовим скороченням неефективних витрат, забезпечує створення умов для залучення інвестицій з метою сталого функціонування та розвитку.

Проект постанови НКРЕКП «Про затвердження Порядку визначення регуляторної бази активів суб’єктів природних монополій, що здійснюють господарську діяльність з транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами».

Порядок встановлює механізм визначення ліцензіатом регуляторної бази активів, груп активів, що входять до складу регуляторної бази активів ліцензіата, строки їх корисного використання та метод їх обліку для розрахунку необхідного доходу від здійснення діяльності з транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами. 

Зазначене дозволить визначити джерела фінансування інвестиційної програми суб’єктам господарювання та створити умови для суттєвого поліпшення технічного стану магістральних та місцевих (розподільчих) теплових мереж, оновити основні фонди, що сприятиме покращенню теплопостачання споживачів (у тому числі населення), забезпечує створення умов для залучення інвестицій з метою сталого функціонування та розвитку.

Ще низка нормативно-правових актів, щодо запровадження стимулюючого тарифоутворення у сфері теплопостачання наразі оприлюднено на офіційному сайті НКРЕКП для громадського обговорення http://www.nerc.gov.ua/?id=23088

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора