ОПОРА закликає прискорити прийняття та оприлюднити проекти нормативно-правових актів, розроблених на виконання Закону № 1730 0 22

Минуло два з половиною місяці з того часу, як 30 листопада 2016 року набрав чинності Закон України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» від 3 листопада 2016 року № 1730-VIII (далі – Закон).

Усі підзаконні нормативно-правові акти, необхідні для реалізації положень цього Закону, потрібно було прийняти у місячний строк з дня набрання цим Законом чинності, тобто до 30 грудня 2016 року.

За інформацією, наданою Мінрегіоном, наразі розроблено всі підзаконні нормативно-правові акти, необхідні для реалізації положень Закону

Зокрема, мова йде про проект постанови КМУ «Про затвердження порядку ведення та користування реєстром підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії», який погоджено із заінтересованими органами та подано на розгляд Уряду. На жаль, Мінрегіон не оприлюднив останню версію проекту акта (після погодження із зацікавленими органами), тому ми можемо ознайомитись лише із попередньою версією за посиланням та чекаємо прийняття постанови Урядом.

Крім того, 9 лютого 2017 року Мінрегіон оприлюднив проекти Типового договору про реструктуризацію заборгованості за спожиту електричну енергію та Типового договору про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ, прийняття яких передбачено Законом. Однак вони наразі лише надіслані на погодження до відповідних зацікавлених органів. Ознайомитись та надати пропозиції до зазначених проектів договорів можна на сайті Мінрегіону: http://bit.ly/2km4lR0 та http://bit.ly/2leSgfW.

Також на погодженні зараз знаходяться ще два проекти актів, розроблених на виконання Закону: проект постанови КМУ «Деякі питання погашення у 2017 році різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), що вироблялися, транспортувалися і постачалися населенню за тарифами, що затверджувались та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування» та проект наказу Мінрегіону «Про затвердження Типового положення про комісії з питань узгодження обсягів заборгованості з різниці в тарифах».

Громадянська мережа ОПОРА просить Мінрегіон оприлюднити зазначені проекти нормативно-правових актів та пришвидшити їхнє погодження та затвердження.

ОПОРА також нагадує, що Закон передбачає забезпечення розрахунків пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг, та їхню виплату у грошовій формі, у тримісячний строк з дня набрання цим Законом чинності, тобто до 1 березня 2017 року. Отже, дедлайн не за горами.

Як бачимо, терміни прийняття необхідних підзаконних актів порушено, тому наразі положення Закону не реалізовуються на практиці, поточні рахунки низки теплоелектроцентралей та теплогенеруючих організацій по всій країні залишаються заарештованими, що фактично спричиняє блокування їхньої роботи.

Якщо відповідні нормативно-правові акти не будуть прийняті найближчим часом, навряд чи теплопостачальні організації зможуть вчасно заключити договори про реструктуризацію заборгованості та виконати необхідні умови цих договорів, а це означає, що у новий опалювальний сезон підприємства знову прийдуть з боргами.

Окремо слід зазначити, що для включення до реєстру підприємства централізованого водопостачання та водовідведення, теплопостачальні та теплогенеруючі організації подають до Мінрегіону заяву, до якої додаються:

  • копії установчих документів;
  • копії наявних ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності;
  • копії балансу підприємства (організації) та звіту про фінансові результати й дебіторську та кредиторську заборгованості станом на 1 липня 2016 року (розрахункова дата) і за останній звітний період;
  • довідка, складена підприємством (організацією) у довільній формі, про обсяги та структуру дебіторської та кредиторської заборгованостей із зазначенням кредиторів, дебіторів, величини й видів заборгованості станом на розрахункову дату та за останній звітний період;
  • копії актів звіряння взаєморозрахунків;
  • розрахунки обсягів заборгованості з різниці в тарифах і копії протоколів територіальних комісій із питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах (ця норма не поширюється на теплогенеруючі підприємства, що не постачають теплову енергію населенню).

Реструктуризації підлягає кредиторська заборгованість теплопостачальних і теплогенеруючих організацій за спожитий природний газ, використаний станом на 1 липня 2016 року для виробництва теплової та електричної енергії, послуг з опалення та постачання гарячої води (без урахування суми неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість за спожитий природний газ), не погашена станом на 31 грудня 2016 року.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора