Підприємства ТКЕ потрібно звільнити від штрафних санкцій перед “Нафтогазом”, – Підлісецький 0 360

Підприємства ТКЕ потрібно звільнити від штрафних санкцій перед

Заборгованість підприємств теплокомуненерго перед НАК “Нафтогаз України” за спожитий газ виникла через дискримінаційну державну політику. Про це заявив народний депутат, член комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу Лев Підлісецький. За його словами, ситуація, що склалася, може призвести до банкрутства багатьох теплопостачальних компаній.

“Проблема дуже велика і серйозна, оскільки держава має зобов’язання перед підприємствами теплокомуненерго по субсидіях, пільгах і старі проблеми з оплатою різниці у тарифах. Держава свої зобов’язання своєчасно не виконує. Відповідно, підприємства теплокомуненерго не можуть вчасно сплачувати за газ. Разом з тим, за несвоєчасну оплату за газ, який поставляється лише державною компанією “Нафтогаз України”, нараховується пеня. Виходить абсолютно нечесне ставлення з боку держави до підприємств теплокомуненерго, коли воно невчасно платить і не дає теплокомуненерго нараховувати штрафи проти держави, і, в той же час, держава через “Нафтогаз” нараховує штрафи за несплату за газ”, – зазначив депутат.

Крім цього, підприємства теплокомуненерго працюють за регульованими державою тарифами, які не враховують необхідність обслуговування цих штрафів.

“Ціна встановлюється за формулою “витрати плюс”, тобто комунальне підприємство повинно довести всі свої витрати плюс нормативну прибуток, але витрати не входять штрафи і пені. Таким чином теплокомуненерго поставлено перед питанням банкрутства, оскільки джерел для оплати цих штрафів та пені у них немає”, – пояснив Лев Підлісецький.

За його словами, на сьогодні заборгованість підприємств ТКЕ перед “Нафтогазом” становить близько 13-14 млрд грн, на які нараховано понад 5 млрд грн штрафних санкцій.

Депутат зазначив, що зараз в парламенті до другого читання готується законопроект, який дозволить вирішити проблему взаєморозрахунків та штрафних санкцій.

“Безпосередньо вчора сам займався підготовкою поправок до другого читання… Основна ідея і основне завдання законопроекту списання пені. Держава і законодавець, тобто, ми, ставимо їм (підприємствам ТКЕ, – ред.) умова, що ми спишемо пеню, але ви візьміть на себе зобов’язання заплатити всі борги. І вирішуємо їх платити протягом 60 місяців. Якщо вони оплачують протягом 60 місяців, то після цього, пеня буде списана”, – пояснив Лев Підлісецький.

Він додав, що це не перша спроба парламенту вирішити проблему взаєморозрахунків між НАК “Нафтогаз України” і підприємствами теплокомуненерго.

“У нас був інший закон, який забороняв стягувати штрафи і пені за газ, у разі якщо перед підприємствами теплокомуненерго є заборгованість держави. Це було правильно і чесно, з точки зору держави. Але, на жаль, президент ветував закон”, – повідомив парламентарій.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора