У Львові обговорили реформування сфери ЖКГ

Автор: | 27.03.2017

У Львові відбувся V Форум місцевого самоврядування. Учасники Форуму активно долучалися до дискусійних панелей, зокрема і до панелі на тему «Реформування сфери ЖКГ у контексті процесу децентралізації».

Модератор цієї панельної дискусії – Василь Бригілевич, голова правління Центру Дослідження місцевого самоврядування, зазначив, що за останні 20 років у сфері житлово-комунального господарства впроваджувалися різні реформи. Багато з них були болючими і недоречними для галузі, та все вдалось пережити. Тому важливо обговорити та зрозуміти, які концептуальні бачення розвитку і реформ в ЖКГ існують в Мінрегіонбуді, в комунальних підприємств і органів місцевого самоврядування.

Представник Мінрегіонбуду, Дмитро Петрунін, наголосив присутнім на напрацюваннях Міністерства в сфері вдосконалення законодавчої бази, яка регулює відносини і діяльність житлово-комунальних підприємств.

«Основна функція Міністерства – це формування державної концепції в сфері ЖКГ. Ми проводимо постійний аналіз проблем і напрацьовуємо важливі рішення для вирішення проблем, які заважають підприємствам працювати. Зокрема, минулого року було розроблено і впроваджено 12 нормативно-правових актів з метою сприяння діяльності підприємств ЖКГ. Цими документами вдалося забезпечити відшкодування різниці в тарифах, реструктуризацію заборгованості на 60 років. Також, як стимулятор для підприємств ЖКГ, запровадили механізм списання пені і штрафів, нарахованих на заборгованість.

На жаль, не вирішеним залишається затвердження Типового Договору про управління будинками, оскільки в чинному законодавстві немає визначеного поняття «управитель». Тут потрібно внести зміни в законодавство. У планах на 2017 рік маємо на меті забезпечити економічне оздоровлення галузі та забезпечення інвестиційної привабливості для об’єктів ЖКГ (комунальні підприємства, житловий фонд) через вдосконалення законодавчої бази», — розповів Дмитро Петрунін.

Решта учасників панельної дискусії акцентували увагу на необхідності реформ у житловому фонді, впровадження реформ енергозбереження та енергоефективності будинків.

За словами Софії Лінн, керівника проекту Міжнародної фінансової корпорації «Енергоефективність у житловому фонді України», реформа в ЖКГ, яка була впроваджена в Україні, є частковою, оскільки не прописано в законі, що мешканець відповідальний і є власником не лише своєї квартири, але й даху будинку, вікон, сходових кліток. Лише коли почали піднімати тарифи на комунальні послуги, це стало мотиваційним фактором для мешканців включатися в життя.

«Сьогодні є велика потреба у фінансуванні реконструкції і модернізації в житлових будинках. Має бути затверджений державний механізм, де і як отримати фінансування, та інформування мешканців про це. Насправді такі донори є, вони готові давати кошти, та має бути механізм», — наголосила Софія Лінн.

В свою чергу координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко акцентувала на потребі продовження реформи житлово-комунального господарства, що передбачає прийняття 4-х важливих законопроектів з т.зв. «енергоефективного пакету», зокрема — Закону «Про житлово-комунальні послуги». Окрім того, Тетяна Бойко підкреслила важливість підготовки підґрунтя для ринку управління житлом, зазначила, що необхідно списавти багатоквартирні будинки з балансів та оформити нежитлові приміщення на баланс.

Василь Гриник, голова Клесівської ОТГ (Рівненська область) зазначив, що реформа ЖКГ — це тривалий процес, наголосивши, що за минулі роки в цьому напрямку мало що зроблено і дуже важко змінити ментальність старших людей і змусити їх змінюватися. «Тому ми впроваджуємо просвітництво серед дітей. Зокрема, в школах проводимо навчання дітям, показуємо ролик як сортувати сміття, як бережно ставитися до енергоресурсів. Діти можуть сформувати інший менталітет, іншу культуру», — додав Василь Гриник.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *