У Мінрегіоні обговорили законопроект про орендне житло

Автор: | 03.02.2017

Сьогодні у Мінрегіоні відбувся круглий стіл: «Громадське обговорення проекту Концепції закону України про орендне житло».

Лев Парцхаладзе, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, зауважив на необхідності створення такої інституції, як орендне житло: «Наразі назріла потреба у будівництві орендного житла. Через війну на Сході України на довелося стикнутися з житловою проблемою внутрішньо переміщених осіб. У розвинених країнах поняття орендне житло є досить поширеним. Ми ж лише зараз розглядаємо таку концепцію. З метою прийняття правильних рішень, ми сьогодні винесли на громадське обговорення цей законопроект. Створення муніципального орендного житла знизить вартість оренди на 30%».

Концепцію закону України про орендне житло представив Сергій Комнатний, перший заступник голови правління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву».

Учасники круглого столу під час обговорення проекту акта висловили низку зауважень щодо його основних положень. Зокрема, в частині надання власникові будинку земельної ділянки під будинком у постійне користування. Таким власником будинку може виступати держава, територіальна громада, або приватна особа. Враховуючи досвід попередніх років щодо виконання законодавства у сфері соціального житла, існує величезний ризик щодо використання корупційних схем для приватних власників орендного житла. Такі застереження озвучили провідні фахівці будівельної галузі.

Разом з тим було зазначено, що така інституція як орендне житло є вкрай необхідною для України, однак положення проекту законодавства потребують суттєвого доопрацювання.

«Орендне житло є досить поширеним у розвинених країнах. Для побудови такої інституції в Україні необхідно вносити зміни не лише до нормативно-правових актів, а й змінювати ментальний підхід до реалізації такого поняття. Запропонований проект акта потребує доопрацювання та обговорень серед експертного середовища задля усунення можливих прогалин у законодавстві, що зазвичай зумовлює корупційні ризики», – зазначила аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Юлія Чеберяк.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *