Умови Програми «Теплі кредити» змінено 0 1132

Під час засідання Уряду 27 липня 2016 року прийнято зміни до Програми «теплі кредити» (постанова Уряду № 589) в частині коригування розподілу коштів для фізичних осіб на заходи з енергозбереження та розміру відсотків відшкодування частини суми кредиту.

Зазначені зміни до діючої Програми лише у вересні були опубліковані на офіційному сайті Кабінету Міністрів України.

Прийнятий акт передбачає, що фізичні особи віднині зможуть брати кредити на енергозберігаючі заходи та матеріали з відшкодуванням державою суми кредиту у розмірі 35 % (але не більш як 12000 гривень за одним кредитним договором), замість 30% (не більш як 14000 гривень за одним кредитним договором), незалежно від того, чи отримують такі фізичні особи субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, чи ні.

До прийняття відповідних змін діяла норма, що відшкодування для фізичних осіб, які отримують субсидію, становить 70 % від суми кредиту.

Натомість варто зазначити, що у разі, коли «теплий кредит» буде брати ОСББ, власники квартир, які отримують субсидію, мають право на відшкодування державою 70 % суми кредиту (але не більш як 14000 гривень в розрахунку на одну квартиру багатоквартирного будинку за одним кредитним договором).

Слід наголосити, що кредитні зобов’язання, які були взяті позичальниками до набрання чинності змін до постанов, будуть виплачуватися згідно з Порядком, що діяв на час отримання кредиту.

Таким чином, зміни до Програми «теплих кредитів» стосуються лише розміру відсотків суми кредиту, який відшкодовується державою для фізичних осіб, незалежно від наявності факту отримання субсидії.

Попередня новинаНаступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вибір редактора